Zaczyna się, wiele osób czeka na tę noc. Wyjątkowy spektakl na niebie już za kilka dni

Autor Alicja Guz - 9 Sierpnia 2020
perseidy 2020Źródło: Pixabay

Perseidy 2020, czyli noc spadających gwiazd już za kilka dni. Prawdziwy deszcz perseidów przypadnie na noc z 12 na 13 sierpnia, czyli ze środy na czwartek. Warto wówczas spojrzeć w niebo i obserwować to wyjątkowe zjawisko.

Perseidy 2020 - kiedy?

Perseidy 2020, czyli tzw. noc spadających gwiazd przypada na sierpień. Chociaż perseidy można obserwować już od połowy lipca, to prawdziwy "deszcz spadających gwiazd" przypadnie na noc z 12 na 13 sierpnia tj. ze środy na czwartek. Wówczas możemy spodziewać się nawet do stu meteorów na godzinę. Perseidów należy wypatrywać na niebie już od pierwszych godzin wieczornych. Jednak kumulacja "spadających gwiazd' przypadnie na godziny od 2 do 5 nad ranem.

Dzisiaj grzeje:
1. Poważy wypadek na Mazowszu. Dwoje dzieci w szpitalu
2. Na wakacje za granicą lepiej weź maseczki. W tych krajach zapłacisz nawet grubo ponad 4 tys. zł grzywny

Gdzie najlepiej oglądać perseidy?

Perseidy najlepiej oglądać z dala od miejskim świateł. Idealnym rozwiązaniem będzie więc wycieczka poza miasto tak, by zjawisko obserwować na otwartej przestrzeni. Ważna informacja dla obserwatorów - "Spadające gwiazdy" będą widoczne w pobliżu gwiazdozbioru Kasjopei, który przybiera charakterystyczny kształt litery "W".

Co to są perseidy?

Perseidy nazywane potocznie "spadającymi gwiazdami" to nic innego jak cząstki rozpadającej się komety lub planetoidy. Wpadając do ziemskiej atmosfery, nagrzewają się i w wyniku jonizacji dają efekt "spadających gwiazd".

Rafał Trzaskowski zdecydował. Warszawa uhonoruje ważne wydarzenieRafał Trzaskowski zdecydował. Warszawa uhonoruje ważne wydarzenieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Na Wspólnej" wyjawił na swój temat prawdę i nie zamierza stać w cieniu. Nie będzie już nic ukrywał
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Ważny komunikat GIS. Każdy powinien przestrzegać tych zaleceń, mogą uratować życie
  4. Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewali
  5. IMGW ostrzega, burze nadciągają nad Mazowsze. Będzie gorąco i niebezpiecznie
  6. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
W szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoW szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News