Ogromny parking P+R powstał pod Warszawą. Mieszkańcy zyskali też nowy przystanek

Autor Karolina Kraushar - 2 Czerwca 2020
Parking P+R w NadarzynieŹródło: Gmina Nadarzyn

1 czerwca został uruchomiony przystanek autobusowy w podwarszawskim Nadarzynie. Swój bieg na nowym przystanku będzie kończyć linia 711. Inwestycja to także ponad 200 miejsc parkingowych i stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestycja w transport publiczny

- Problem wykluczenia komunikacyjnego nasila się. W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczba obszarów, na których komunikacja autobusowa zamiera. Rządzący nie doceniają problemu lokalnych społeczności. Cięcia siatek połączeń lub nawet całkowita ich likwidacja na wsiach i w małych miejscowościach to prawdziwa plaga. Dotyczy to zarówno państwowych PKS-ów, jak i prywatnych przewoźników. A osób dotkniętych komunikacyjnym wykluczeniem gwałtownie przybywa. Ci, którzy nie mają prawa jazdy i samochodu, mają ogromne problemy z przemieszczaniem się - twierdzi prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/572422156986663/

Opublikowany przez Gmina Nadarzyn Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dzisiaj grzeje:
1. Niepokojące doniesienia w sprawie pieniędzy dla tysięcy Polaków. Rząd zmieni zasady bonu turystycznego?
2. Ważne zmiany dla emerytów już od dziś. Nawet 3732,10 zł możesz dostać dodatkowo do emerytury

Przystanek w Nadarzynie

Od poniedziałku 1 czerwca zostaną uruchomione nowe przystanki P+R Nadarzyn przy ulicy Granicznej. Będzie tu kończyć swoją trasę linia 711, a pętla stanie się jednym z przystanków dla linii 733. Z nowej inwestycji skorzystają nie tylko miejskie autobusy. Zatrzymują się tu również busy i autobusy połączeń lokalnych relacji Nadarzyn - Pruszków, a od 15 czerwca także linii B7.

Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osóbKoronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osóbCzytaj dalej

Warszawa rozwija transport

- Tak jak zapowiadałem w moim programie, inwestujemy i rozwijamy transport podmiejski. Mieszkańcy gmin i małych miejscowości nie mogą być odcięci od komunikacji publicznej. Dlatego we współpracy z gminami sąsiednimi konsekwentnie wprowadzamy rozwiązania, które ułatwiają mieszkańcom bezpieczny, ekologiczny i sprawny transport do pracy, szkoły, lekarza, miejsc kultury, urzędów. Warszawa jest przykładem dla całej Polski - powiedział Rafał Trzaskowski.

Parking P+R w Nadarzynie

- Parking P+R przy ul. Granicznej w Nadarzynie to inwestycja gminy zrealizowana z dofinansowaniem unijnym - dodała Karolina Gałecka z Urzędu m.st. Warszawy. Na nową inwestycję składa się sześć peronów autobusowych, 225 miejsc parkingowych oraz 40 postojach dla rowerów. Dodatkowo znalazła się tam stacja do ładowania pojazdów elektrycznych oraz powstał zadaszony dworzec autobusowy z poczekalnią.

Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w OtwockuZwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w OtwockuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
  2. Straszna choroba zaatakowała znanego polskiego piłkarza. Zawodnik czeka na przeszczep
  3. Awaria na Górczewskiej, zapadła się jezdnia. Będą utrudnienia, drogowcy zamknęli dwa pasy
  4. Kobieta zakażona koronawirusem poszła na zakupy. Nie miała nawet maseczki. Wpadła w ręce policji
  5. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  6. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
Rewolucja w McDonald's. Popularne burgery w nowym wydaniu. Co się zmieniło?Rewolucja w McDonald's. Popularne burgery w nowym wydaniu. Co się zmieniło?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News