W Warszawie powstało wyjątkowe miejsce. Coś niesamowitego. Wyjaśniamy gdzie

Autor Aleksandra Olbryt - 17 Sierpnia 2020
WarszawaŹródło: Pixabay

Park, który właśnie powstał na Wilanowie, z pewnością podbije serca Warszawiaków. Skwer zwany Wege Parkiem ma ok. 3000 m² i znajduje się (to nie przypadek!) przy ulicy Rzodkiewki. Zasadzono w nim głównie rośliny jadalne oraz krzewy, ale znalazło się też miejsce na elementy małej architektury, a nawet urządzenia do ćwiczeń wykonane z drewna jodłowego. Jesienią w Parku ma się pojawić dodatkowych 27 drzew.

Park dla tych, którzy od steka wolą rzodkiewkę!

Park przy ul. Rzodkiewki to nie lada gratka dla wszystkich Warszawiaków, nie tylko dla tych niejedzących mięsa. Choć warto wspomnieć, że jak donoszą ostatnie badania, spożycie mięsa w Polsce w 2019 roku zmalało o 20% na osobę. Polacy zaczęli domagać się większej ilości i lepszej dostępności produktów roślinnych, warzyw i owoców. Powstanie Wege Parku na Wilanowie jest niejako odpowiedzią na to rosnące zapotrzebowanie. Miejski skwer do uprawy roślin jadalnych zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaczęło się. Tłumy nagle wyszły na ulice, ludzie nie wytrzymali. Na miejscu jest ogrom policji
2. I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emerytura

3 km² zielonych płuc w stolicy

Skwer zwany Wege Parkiem ma ok. 3000 m² . Znajdziemy w nim głównie rośliny jadalne oraz krzewy. To jednak nie koniec zalet i atrakcji tego miejsca. Na jesień zaplanowano zasadzenie dodatkowych 27 drzew: leszczyny, głogu, orzecha włoskiego, jabłoni, wiśni i śliwy. Poza tym mieszkańcy Wilanowa zyskali przestrzeń, na której mogą sadzić własne warzywa, zioła czy owoce. Daje to możliwość stworzenia własnego ogródka „przydomowego”. Inicjatywa ma promować samodzielną uprawę roślin i korzystania z lokalnych produktów, jednocześnie stanowiąc krok w kierunku zazieleniania miasta. W przyszłości planowane są tam warsztaty edukacyjne dotyczące miejskiego ogrodnictwa, między innymi w zakresie wykorzystywania roślin jadalnych oraz ich uprawy, a nawet z odpowiedniego gospodarowania wodą deszczową. Do Wege Parku, w ramach ekologicznego podejścia, najlepiej dotrzeć rowerem.

Najpierw nagła śmierć, potem kolejny cios. Zrozpaczony mężczyzna prosi o pomocNajpierw nagła śmierć, potem kolejny cios. Zrozpaczony mężczyzna prosi o pomocCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili. Minister Zdrowia właśnie potwierdził w programie na żywo, już wiemy, kiedy się zacznie
  2. Stało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okaże
  3. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  4. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  5. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Niebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemNiebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News