Co myślicie o Pałacu Kultury? Kontrowersyjny budynek od lat jest obiektem sporu

Autor - 25 Sierpnia 2020
pałac kultury w warszawieŹródło: fot. pixabay.com/ kruszyzna0

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie odkąd powstał wzbudza wiele kontrowersji. Wielu warszawiaków zdążyło go zaakceptować i traktuje go jako symbol i nieodłączny element krajobrazu stolicy. Pojawiają się jednak głosy osób, którym budowla kojarzy się wyłącznie z poprzednim systemem i należy go wyburzyć. A Wy jak uważacie?

Pałac Kultury i Nauki obiektem sporów

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie powstał w latach 1952-1955, a 21 lipca obchodził swoje 65 urodziny. Jest najwyższym budynkiem w Polsce - z iglicą osiąga wysokość 237 metrów. Największe kontrowersje wzbudza jednak jego pochodzenie - pomysłodawcą projektu był Józef Stalin, a jego budowa trwała w okresie najgorszego stalinizmu, gdy Polska była całkowicie podporządkowana ZSRR. PKiN został wzniesiony jako „Dar narodów radzieckich dla narodu polskiego”.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzież

PKiN w oczach młodego pokolenia

Obecnie Pałac Kultury nie kojarzy się już ze stalinizmem, a wielu warszawiaków zaczęło traktować go jako nieodłączny element stolicy. Stał się on niejako świadkiem przemian, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie 65 lat. Wciąż odbywają się tam wydarzenia kulturalne oraz imprezy, a tamtejsze lokale przyciągają tłumy. Obecnie nikt nie planuje rozbiórki obiektu, mimo licznych głosów jego przeciwników. Wręcz przeciwnie - PKiN przeżywa właśnie swój renesans i zyskuje wielu zwolenników wśród młodego pokolenia.

Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneMiała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Pilny apel GIS i MEN. Napisali specjalny list, sprawa jest poważna
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Franciszkanin chory na COVID-19. Skierował do wiernych mocne słowa
  6. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Marek Sawicki
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News