Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2020
Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Blue CityŹródło: Adrian Grycuk, CC BY-SA 4.0

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa pojawił się w placówce medycznej znajdującej się w centrum handlowym Blue City. Do naszej redakcji napisali zaniepokojeni klienci, którzy pytają jakie procedury zostały wdrożone.

Pacjent w Blue City

- Witam, może macie lepszy dostęp do informacji i spróbujecie coś z tym zrobić. Zostałam poinformowana przez pracowników galerii i ochrony CH Blue City, że w ostatni piątek w placówce mieszczącej się na poziomie +3 zjawił się pacjent z koronawirusem. W odpowiedzi Enel-Med jest zamknięty, natomiast sama galeria i sporo otwartych punktów na jej terenie, nie. Czy została zrobiona choćby dezynfekcja? Dlaczego obiekt nie jest objęty kwarantanną i zamknięty? Może uda Wam się coś ustalić, bo mi osobiście nie została udzielona żadna odpowiedź - napisała w wiadomości nasza czytelniczka.

Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Czytaj dalej

Trzy godziny czekali na karetkę

O sprawę zapytaliśmy zarówno przedstawicieli placówki medycznej, jak i centrum handlowego. - Od razu po powzięciu informacji o podejrzeniu zakażenia koronawirusem poinformowane zostały odpowiednie służby sanitarne, a pacjent odizolowany i ubrany w specjalny kombinezon. Przez 3 godziny bezskutecznie czekaliśmy na specjalny transport sanitarny. Niestety, pomimo monitów transport nie przybył. Pacjent ubrany w specjalny kombinezon, z zachowaniem wszystkich procedur, własnym transportem wraz z osobą towarzyszącą, udał się do szpitala zakaźnego. Po wykonaniu testu został odesłany do domu z zaleceniem samoobserwacji - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez Annę Wasilewską, dyrektor ds. marketingu Enel-Med.

Zaleciliśmy izolację domową

Wasilewska zapewniła, że gabinet, w którym odbyła się konsultacja oraz ciąg komunikacyjny, którym poruszał się pacjent, zostały zdezynfekowane. - Wszystko zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Zgodnie z obowiązującymi procedurami wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentką poinformowaliśmy o podejrzeniu zakażenia koronawirusem, zalecając im izolację domową i samoobserwację - napisała dyrektor ds. marketingu.

Oddzielne wejście

Z kolei przedstawiciele Blue City zapewniają, że pacjenci którzy zgłaszają się do Enel-Medu mają oddzielne wejście. - Na parkingu jest wydzielona strefa dla pacjentów zmierzających do Enel Med. Pacjenci korzystają z wydzielonej windy, która jeździ z poziomu 0 na poziom +3 bez przystanków. Dalej dochodzą do placówki Enel Med wydzielonym korytarzem, oznaczonym taśmami oddzielającymi. W przypadku podejrzenia zakażenia wirusem podejrzani mogą być ewakuowani w strojach ochronnych tymi samymi drogami na zewnątrz centrum. W razie potwierdzonego przypadku zarażenia cała trasa przejścia będzie dezynfekowana przez wyspecjalizowany personel firmy zewnętrznej - poinformował Krzysztof Sajnóg, dyrektor marketingu Blue City. I dodał, że według jego wiedzy do wtorku nie zanotowano ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w galerii. Nie dowiedzieliśmy się, czy mężczyzna z podjerzeniem zarażenia korzystał z innych części galerii i którą drogą się poruszał. Wiemy jednak, że nie był wcześniej pacjentem placówki.

Obrazy WawaINFO"Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwaćCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski
  2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca
  3. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  4. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?
  5. Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwy
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniRuszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniCzytaj dalej

Następny artykuł