Porażające doniesienia ze szpitala na Mazowszu, pacjent na czworaka czołgał się do wyjścia. Co tam się wydarzyło?

Autor Karolina Kraushar - 31 Sierpnia 2020
Pacjent czołgał się do wyjściaŹródło: Pixabay

Pacjent na czworaka próbował opuścić szpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. - Szpital na Winiarach. Pacjent z rwą kulszową po kilku godzinach czekania wypisany do domu z nakazem "leżeć i czekać aż przejdzie". Nie miał siły iść, upadł i szedł na czworakach. Masakra - napisała autorka nagrania, na którym widać jak mężczyzn czołga się po lecznicy. Głos w tej sprawie zajął dyrektor szpitala.

Pacjent czołgał się do wyjścia

Pacjent szpitala na Winiarach na czworaka próbował dostać się do wyjścia, a wideo, na którym widać zmagania mężczyzny pojawiło się w mediach społecznościowych w piątek wieczorem. Jak przekazuje autorka filmu, u mężczyzny została zdiagnozowana rwa kulszowa. Opublikowane przez nią nagranie wywołało oburzenie wśród internautów.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Pacjent miał czekać kilka godzin na lekarza

Jak donosi portalplock.pl, mężczyzny, którego widzimy na nagraniu, miał przebywać na szpitalnym oddziale ratunkowym od godziny 16.00 do 20.00. Szpital wskazuje, że pacjent został przebadany przez neurochirurga, który przekazał mu zalecenia. Okazuje się, że choremu zaproponowano również hospitalizację na oddziale neurologicznym, jednak odmówił i miał zażądać niezwłocznego badania rezonansem magnetycznym.

Dramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeDramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeCzytaj dalej

Komentarz szpitala

O nagranie, które w weekend obiegło internet, zapytał dyrekcję placówki portalploc.pl. - To szpital, nie da się wszystkiego zrobić ot tak. Z rozmów ze świadkami i personelem wynika, że zależało mu na badaniu rezonansem magnetycznym - przekazał portalowi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. - Pacjent normalnie chodził. Nie wiem, czy filmik powstał w kontakcie z nagrywającą, czy bez niego. Szpital posiada swoje nagranie. Jeśli uda nam się pozasłaniać twarze, udostępnimy swój filmik, na którym widać, jak pacjent sprawnie chodzi i rozmawia z personelem - dodał Stanisław Kwiatkowski.

Pacjent rzucał papierami pada na kolana

Jak przekazał portalplock.pl dyrektor, na szpitalnym nagraniu widać pacjenta, który czołgał się po ziemi, wcześniej rzucał papierami, siedzi w poczekalni, po czym wstaje i upada na kolana. Lecznica ma dokumenty potwierdzające pobyt mężczyzny w SORze. Oświadczenie w tej sprawie ma się pojawić w najbliższych dniach. Kwiatkowski wspomniał również, że na terenie szpitala obowiązuje zakaz nagrywania filmów i robienia zdjęć. - Choćby ze względu na dane osobowe. Rozmawiamy z prawnikami. Rozważamy zawiadomienie odpowiednich organów - poinformował dyrektor.

Prezydent Warszawy przerywa milczenie. Zdradził, co dalej z nowym ruchem obywatelskimPrezydent Warszawy przerywa milczenie. Zdradził, co dalej z nowym ruchem obywatelskimCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  4. GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikat
  5. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  6. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News