To już pewne. W sobotę otwarcie nowych stacji metra

Autor Mateusz Dolak - 3 Kwietnia 2020
II linia metraŹródło: UM Warszawa

W sobotę zostaną otwarte kolejne stacje metra. Tym samym II linia wydłuży się o odcinek na Woli. Pasażerowie będą mogli korzystać z przystanków: Płocka, Młynów i Księcia Janusza. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy.

Otwarcie metra na Woli

Informacje potwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Miasto, mimo tej bardzo trudnej sytuacji, normalnie funkcjonuje. Jutro otwieramy wolski odcinek II linii metra. Pociągi będą normalnie jeździć. Traktujemy to jako ułatwienie dla tych, którzy muszą dojechać do pracy - powiedział w piątek Trzaskowski. Władze Warszawy nie przewidują hucznego otwarcia i apelują, by mieszkańcy stolicy nie odwiedzali nowych stacji bez potrzeby. - Apeluję do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć, zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas - stwierdził prezydent stolicy.

Trzy nowe stacje

Wolski odcinek metra składa się z trzech stacji, trzech wentylatorni oraz tuneli. Druga linia zostanie wydłużona trzy kilometry i 400 metrów. Pierwszą z nowo otwieranych stacji będzie Płocka - po południowej stronie skrzyżowania ulicy Płockiej z Wolską. W jej wnętrzu dominują kolory miedzi i brązu, które nawiązują do fabrycznej historii Woli. Drugą nową stacją jest Młynów - przystanek wybudowany pod ul. Górczewską, między Płocką a wiaduktem linii kolejowej. Na niej dominuje kolor niebieski, który jest odniesieniem do pobliskiego basenu na Moczydle. Ostatnią stacją tego odcinka jest Księcia Janusza - pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zieleń w jej wystroju nawiązuje do pobliskich parków Moczydło i Szymańskiego.

Pożar w Pruszkowie. Płomienie trawiły mieszkanie, 81-latka nie miała drogi ucieczkiPożar w Pruszkowie. Płomienie trawiły mieszkanie, 81-latka nie miała drogi ucieczkiCzytaj dalej

Jak pojadą autobusy?

Ratusz zapowiadał, że po otwarciu metra zmieni się układ komunikacji autobusowej na Woli. Ze względu na epidemię koronawirusa i obostrzenia, zmiany nie zostaną jeszcze wprowadzone. - Chcemy uniknąć gromadzenia się dużych grup pasażerów w planowanym węźle przesiadkowym przy stacji metra Księcia Janusza - stwierdził w czwartek Robert Soszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy. - W szczycie komunikacyjnym, w ciągu jednej godziny, w różnych kierunkach miało stąd odjeżdżać niemal 80 autobusów, przewożących kilka tysięcy osób. Nawet przy dzisiejszej, zmniejszonej liczbie pasażerów w komunikacji, ze względu na istniejące ograniczenia w poruszaniu i gromadzeniu się, byłoby to zbyt niebezpieczne ze względów epidemiologicznych - dodał. Dopiero po ustaniu zagrożenia miasto wprowadzi modyfikację w komunikacji naziemnej.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Wstrzymano przyjęcia do zakaźnego szpitala MSWiA. Zabrakło miejsc dla zakażonych koronawirusem
  4. Opublikowała niewygodną prawdę, kilka dni później została zwolniona. Po interwencji ratowniczka medyczna wraca do pracy
  5. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  6. Które Biedronki i Lidle są otwarte całodobowo? Spis sklepów, w których zrobisz zakupy 24h
Kolejna Kolejna "granica" przebita. Setki nowych przypadków w Polsce dziennie, siedem kolejnych osób zmarłoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News