Oszustwo na Targówku. Uwaga na fałszywe książeczki opłat za śmieci

Autor Mateusz Dolak - 24 Lutego 2020
Fałszywe książeczki opłat za śmieci Źródło: Pixabay

Mieszkaniec Targówka znalazł w skrzynce książeczkę opłat za śmieci. Zdziwiony mężczyzna poszedł z nią do administracji osiedla. Okazało się, że książeczka została podrobiona.

Od 1 marca w Warszawie będą obowiązywały nowe opłaty za śmieci. Spółdzielnie i zarządcy nieruchomości wysyłają do warszawiaków informacje o zmianach. Mieszkaniec bloku przy ulicy Heleny Junkiewicz zamiast powiadomienia, znalazł w swojej skrzynce książeczkę opłat.
- Pan był bardzo zdziwiony. Pytał, czy jest prawdziwa. Widniało na niej logo spółdzielni, a w środku był poadny numer konta. Natychmiast ostrzegliśmy naszych spółdzielców, że to oszustwo. Do tej pory to pierwszy taki sygnał, który dostaliśmy. Numer konta podany w drukach nie należał do nas - usłyszeliśmy od pracownika administracji os.Targówek należącej do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Praga.

Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarskąAkcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarskąCzytaj dalej

Sprawą zajmie się policja

Administracja natychmiast wywiesiła ogłoszenia na klatkach schodowych, oraz przekazała dozorcom informacje o oszustwie. - Gdyby ktoś taką książeczkę otrzymał, prosimy ją natychmiast wyrzucić i powiadomić spółdzielnię. Opłaty za śmieci pobierane są razem z czynszem. Przed zmianami lub wprowadzeniem nowych opłat, zawsze informujemy naszych mieszkańców za pomocą pisma przewodniego - tłumaczy Agnieszka Haponiuk zastępca presesa ds. eksplatacyjno-technicznych w RSM Praga.
Sprawa została zgłoszona do dzielnicowego,a spółdzielnia planuje złożyc oficjalne zawiadomienie na policę. Zabezpieczone zostało też nagranie z monitoringu. O sprawę zapytaliśmy stołeczny ratusz, bo możliwe, że oszust przeniesie się na inne osiedle.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja godnie pożegna tragicznie zmarłe psy. "Czworonożni funkcjonariusze" będą skremowani
  2. Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, uszkodzone budynki. 100 interwencji straży na Mazowszu
  3. Pękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awarii
  4. Komunikacja miejska w Warszawie ma więcej pasażerów. Padł rekord
  5. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  6. Ukradli busa pełnego przesyłek. Uciekali przez dwie dzielnice
Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Następny artykuł