Przygotujcie portfele. Po opłatach za śmieci, nadchodzi kolejna ogromna podwyżka

Autor Kamil Matuszak - 13 Listopada 2020
Dodatkowa opłata za prądŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Opłaty za wywóz śmieci w Warszawie wzrosną już niebawem. Nie trzeba było długo czekać na informacje o kolejnych podwyżkach opłat. Mieszkańcy będą musieli sięgnąć do portfela, bo koncerny energetyczne chcą przerzucić kolejne koszty na odbiorców.

Jest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiJest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiCzytaj dalej

Rozpoczęło się od podwyżki opłat za śmieci

Podwyżka opłat za śmieci nie weszła jeszcze w życie, a mieszkańcy Warszawy znów muszą martwić się, skąd wezmą pieniądze na dodatkowe opłaty. Przez pandemię koncerny energetyczne ponoszą dodatkowe koszty, a przez to chcą zarabiać więcej, więc przerzucą część opłat na odbioróc prądu - czytamy w doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej".

Warszawiacy zaczynają przyzwyczajać się do kolejnych podwyżek. Opłaty za wywóz śmieci ciągle rosną, a dochodzą do nich kolejne. Tym razem podrożeć ma prąd, wszystko za sprawą koncerńów, które chcą podniesienia taryf na przyszły rok. Wnioski trafiły już do Urzędu Regulacji Energetyki i czekają na rozpatrzenie.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

Pandemia zmusza koncerny do podwyżek

Najwieksze polskie spółki chcą wyższych stawek, argumentują to wyższymi kosztami działalności, które wywołała trwająca pandemia. W jaki sposób wzrosnąć ma cena prądu?

Okazuje się, że nawet jeśli Urząd Regulacji Energetyki nie pójdzie na rękę takim gigantom jak Enea, Tauron, PGE czy Energa i nie podniesie taryf, odrzucając wnioski, to mieszkańcy Warszawy i tak mogą spodziewać się podwyżek. Wszystko przez tzw. opłatę mocową.

Zacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. Takiej sytuacji dawno nie byłoZacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. Takiej sytuacji dawno nie byłoCzytaj dalej

Opłata mocowa spadnie na odbiorcę

Czym jest opłata mocowa? Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" jest to opłata, która od nowego roku ma pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w Polsce. Szacuje się, że jej koszt to 45 zł za 1 MWh.

W przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego, które zużywa średnio ok. 2 MWh prądu rocznie, oznacza to opłatę wyższą o 90 zł w skali roku w przypadku odbiorców indywidualnych.

Zdaniem ekspertów trudno w tej chwili o konkretne prognozy i przewidzenie tego, co się wydarzy naprawdę. Kamil Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku w rozmowie z dziennkiem wylicza, że na ostateczny rachunek odbiorcy końcowego składa się kilka elementów: hurtowa cena energii, opłata dystrybucyjna czy opłata mocowa.

Nie wiadomo zatem, czy "mocówka" pojawi się w zaproponowanej formie, czy dopłacać będziemy do rachunków w jeszcze inny sposób.

Wedłgu ekspertów i tak należy liczyć się ze wzrostem kosztów dla odbiorcy końcowego. Mają oni nadzieję, że nie będą to jednak drastyczne kwoty.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Czy Warszawa zamiast narodowej kwarantanny znajdzie się w czarnej strefie? Nowe dane dają jasną odpowiedź
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  6. Nagły zwrot akcji, minister potwierdza. Właśnie gruchnęła wiadomość o dodatkowych pieniądzach dla grupy Polaków
  7. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News