Opiekunka okradła podopieczną. Z konta zniknęło ponad 24 tysiące złotych

Autor Karolina Kraushar - 19 Lipca 2020
kradzież na bielanachŹródło: Policja, Warszawa

Funkcjonariusze z komendy na Bielanach zatrzymali kobietę, która okradał swoją podopieczną. 39-latka przywłaszczyła sobie złotą biżuterię oraz kartę bankomatową. Z konta pokrzywdzonej podejrzana miała wypłacić ponad 24 tysiące złotych. Kobieta usłyszała 23 zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Zatrzymanej "opiekunce" grozi teraz do 10 lat więzienia.

Kradzież na Bielanach

Mundurowi z komendy na Bielanach otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży złotej biżuterii oraz pieniędzy z konta bankowego o łącznej kwocie ponad 24 tysięcy złotych. Pieniądze z konta były wypłacane regularnie od połowy czerwca do lipca 2020 roku. - Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kradzieże zbiegły się w czasie z zatrudnieniem przez nią osoby do opieki i zajmowania się domem - przekazała asp. Kamila Szulc z policji na Bielanach.

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
2. Ojciec i syn rażeni piorunem w Małopolsce. Uciekając przed burzą, podjęli jedną z najgorszych decyzji

Kobieta okradała staruszkę

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast sprawdzili, jaki związek ma opiekunka z nagle ginącą biżuterią i pieniędzmi. Przypuszczenia funkcjonariuszy sprawdziły się, podejrzana 39-latka nie posiada stałego miejsca zamieszkania i została zatrzymana przez mundurowych na terenie warszawskiego Rembertowa.

Usłyszała zarzuty kradzieży

Kiedy kryminalnym z Bielan udało się zgromadzić cały materiał dowodowy, przedstawili 39-latce 23 zarzuty dotyczące kradzieży biżuterii, karty bankomatowej oraz kilkukrotnego włamania z się na konto bankowe i dokonania nieuprawnionych wypłat gotówki. Za popełnienie tych przestępstw zatrzymanej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Koronawirus w płockim szpitalu. Na kwarantannie kilkadziesiąt osóbKoronawirus w płockim szpitalu. Na kwarantannie kilkadziesiąt osóbCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok grobu córki Eleni jest smutny. Po 26 latach tak wygląda, nikt się nie spodziewał
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Smutne wieści z diecezji na Mazowszu. Dwóch księży nie żyje, byli chorzy na COVID-19
  4. Ogromne zamieszanie pod ambasadą. Dwie grupy obcokrajowców, interwencja policji
  5. Niespodziewana decyzja w sprawie Andrzeja Dudy. Prezydent może być zaprzysiężony na stadionie Narodowym
  6. Media właśnie podały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje Franciszek Ziejka
Koronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaKoronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News