Opady śniegu w Warszawie. Do kiedy śnieg się utrzyma?

Autor Mateusz Dolak - 14 Lutego 2020
Śnieg w WarszawieŹródło: Mateusz Dolak/ wawainfo.pl

Piątek zaskoczył nas opadami śniegu. Od rana z nieba leci biały puch. Czy do Warszawy przyszła zima?

W piątek śnieg, w poniedziałek 12 stopni

Za oknami zrobiło się biało, ale ten stan nie potrwa długo. Według synpotyków śnieg przestanie padać około południa. Wtedy zamiast płatków - z nieba spadnie deszcz. Zrobi się też nieco cieplej, bo termometry wskażą nawet 4 stopnie. Szykujcie się na zmianę pogody, ponieważ to dopiero początek ocieplenia w Warszawie. Zróbcie miejsce w szafie na ciepły płaszcz, bo w weekend zapowiada się duży wzrost temperatury. O ile jeszcze w sobotę na termometrach zobaczymy jedną cyfrę, to w niedzielę pokażą one nawet 10 kresek na plusie. Podobnie będzie w poniedziałek - tego dnia spodziewajcie się 12 stopni na zewnątrz.

W nocy i wieczorem temperatura nie będzie jednak tak wysoka. Deszcz i śnieg, który spadnie w ciągu dnia zamieni się w lód. IMGW prognozuje, że w piątek i sobotę należy spodziewać się oblodzenia na drogach. Spadek temperatury poniżej zera spowoduje zamarzanie mokrych nawierchni jedzni i chodników. W związku z tym na Mazowszu zostaną wydane ostrzeżenia 1 stopnia. Ostrzeżenie to oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne oraz zagrożenie życia i zdrowia. Zalecana jest ostrożność i konieczność śledzenia komunikatów.

Rewolucja przy Dworcu Centralnym. Będą zmiany w al. Jana Pawła IIRewolucja przy Dworcu Centralnym. Będą zmiany w al. Jana Pawła IICzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyjechał na policję poskarżyć, że dostał w twarz. Był totalnie nietrzeźwy
  2. Samolot z Izraela uszkodził oponę. Lądowanie w asyście służb na Lotnisku Chopina
  3. Włamanie do mieszkania na Bemowie. Obława na ulicach Warszawy
  4. Cysterna z propan-butanem uderzyła w ciężarówkę. Ogromne utrudnienia na S8
  5. Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Warszawska podstawówka żegna 15-letnią Klarę
  6. Kompletnie nietrzeźwe dziecko jechało autobusem w Warszawie. Chłopiec ledwo stał na nogach
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł