Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródków

Autor Alicja Guz - 13 Maja 2020
ogródkiŹródło: Pixabay

Na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy radni będą głosowali nad decyzją o obniżeniu opłat za zajęcie pasa drogowego przez właścicieli restauracji, pawilonów handlowych oraz wystawców. Takie rozwiązanie ma być pomocą dla przedsiębiorstw dotkniętych obowiązującymi ograniczeniami w handlu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Co zawiera projekt?

W czwartek 14 maja radni będą głosowali nad projektem uchwały, który zakłada, że do końca roku opłaty za zajęcie pasa drogowego miałyby być o połowę niższe. Obniżka miałby obejmować między innymi ogródki gastronomiczne i piwne, kioski oraz pawilony handlowe, usługowe, wystawowe, ekspozycyjne na ulicach i w przejściach podziemnych.

Dzisiaj grzeje:
1. Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragedii
2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

Jak uzasadniają władze?

W uzasadnieniu uchwały wskazano, że w związku z epidemią koronariusa czasowo ograniczona została możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w szeregu branż, m.in. handlu i gastronomi, co przełożyło się na spadek dochodów, zarówno podmiotów objętych ograniczeniami, jak i z nimi współpracujących. W związku z tym obniżenie stawek za zajęcie pasa drogowego byłoby realną pomocą dla przedsiębiorców, ponieważ jej głównym celem jest ograniczenie skutków gospodarczych epidemii, a w szczególności ochronę miejsc pracy mieszkańców.

Mniej pieniędzy do budżetu miasta

W projekcie uchwały radni zaznaczają fakt, że wprowadzenie zniżek spowoduje przejściowe zmniejszenie dochodów Miasta Stołecznego Warszawy z tytułu opłat za zajęcie pasa drogowego. Szacunkowo straty mogą wynieść 5 mln złotych, w przypadku, gdy liczba obiektów umieszczanych w pasie drogowym oraz ich powierzchnia będą na poziomie zbliżonym do tego sprzed epidemii.

Warszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądzeWarszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż rozpaczał na pogrzebie żony. Kiedy się odwrócił, pobladł i zamarł jednocześnie, niewiarygodne zdarzenie
  2. Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecie
  3. Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragedii
  4. Włączył alarm, zaatakował strażaka i groził mu śmiercią. Policja zatrzymała agresywnego mężczyznę
  5. Warszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądze
  6. Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiem
Nowe centrum handlowe w Warszawie. Znamy datę otwarciaDoniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiemNowe centrum handlowe w Warszawie. Znamy datę otwarciaCzytaj dalej

Następny artykuł