Niebywałe, było ich 126. Są bardzo niebezpieczne, mogło dojść do tragedii

Autor Karolina Kraushar - 18 Sierpnia 2020
Odkrycie zaskoczyło policjantówŹródło: Policja, Grójec

Odkrycie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zaskakuje. Odnaleziono ponad 126 niebezpiecznych przedmiotów pod Nowym Miastem. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce, gdzie ujawniono zagrażające życiu i zdrowiu przedmioty.

Odkrycie zaskoczyło policjantów

Odkrycie przez mieszkańca miejscowości Dąbrowa trzech niewybuchów pod Nowym Miastem nad Pilicą zostało natychmiast zgłoszone do dyżurnego grójeckiej policji. - Podczas prac wykonywanych na działce mężczyzna natknął się na trzy pociski pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjant z grójeckiej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że znalezione przedmioty to pociski i zapalniki - przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodna
2. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

Niewybuchy na posesji

Teren, na którym odkryto niewybuchy, został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych. O znaleziskach niezwłocznie zostali poinformowani saperzy z Drugiego Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Saperzy jeszcze tego samego dnia dotarli na miejsce zdarzenia w celu zabezpieczenia odkrytych niewybuchów. Kiedy już przystąpili do swoich działań, okazało się, że trzy niewybuchy to było tylko mała część tego, co znaleziono na miejscu. - Ujawniono kolejne 123 sztuki, były to pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej - wyjaśnia nadkom. Agnieszka Wójcik.

Odkrycia niewybuchów

- Podczas prac polowych, robót drogowych, albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na niewybuchy lub niewypały z czasów II Wojny Światowej - podkreśla nadkom. Wójcik. Funkcjonariuszka przypomina, żeby nie dotykać i nie podnosić niebezpiecznych przedmiotów. - Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji - dodaje policjantka.

Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłŁukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Milionerzy" łamią zasady? Padły poważne oskarżenia, chodzi o Huberta Urbańskiego
  2. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
  3. Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważać
  4. Przykry rekord na Mazowszu. Jest coraz gorzej, ministerstwo potwierdziło
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News