Ochota zyskała połączenie z Mokotowem. Nowy odcinek Woronicza otwarty dla kierowców

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2020
Otwarcie ulicy WoroniczaŹródło: UM Warszawa

Drogowcy otworzyli nowy fragment ulicy Woronicza, która połączyła Mokotów z Ochotą. Odcinek powstał pomiędzy ulicami Etiudy Rewolucyjnej a Żwirki i Wigury. Inwestycja kosztowała 24,5 miliona złotych i została ukończona przed terminem.

900 metrów jezdni

Nowy odcinek Woronicza ma 900 metrów, dwa ronda oraz 1,7 kilometra chodników. Wzdłuż ulicy powstała ścieżka rowerowa. W pobliżu zasadzono 52 drzewa, 1100 krzewów ozdobnych i 7,5 tysięcy m2 trawników. Przy okazji wybudowano odwodnienie, oświetlenie uliczne oraz przebudowano sieć elektroenergetyczną, wodociągową i ciepłowniczą. Wykonawcą inwestycji była, wyłoniona w przetargu, firma "FAL-BRUK". - Długo czekaliśmy na ten moment. Cieszę się, że droga jest już dostępna dla kierowców. Realizacja tej inwestycji wymagała wielu uzgodnień m.in. usuwania kolizji z sieciami podziemnymi, jednak udało się rozwiązać problemy i mogliśmy otworzyć tę ulicę kilka miesięcy przed terminem zapisanym w umowie - powiedział burmistrz Mokotowa, Rafał Miastowski.

Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w WarszawieKoronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w WarszawieCzytaj dalej

100 tys. osób

Połączenie ulicy Woronicza z ul. Żwirki i Wigury ma poprawić dostępność Służewca i ograniczyć utrudnienia związane z nadmiernym ruchem na ul. Racławickiej i Etiudy Rewolucyjnej. - W tej okolicy, w rejonie centrum biurowego codziennie porusza się samochodami, rowerami, pieszo blisko 100 tys. osób. Tłok, korki były dużą uciążliwością dla dojeżdżających tu do pracy jak i dla mieszkańców Wylęgowa. Długi dojazd do pracy to mniej czasu dla bliskich i na własny odpoczynek. Rada miasta nadając priorytet inwestycji podkreślała potrzebę zniwelowania tych niedogodności. Należy też podkreślić, że znaczenie tej inwestycji będzie rosło wraz z dalszym rozwojem tych terenów - dodała Agnieszka Borowska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Infrastruktury i Inwestycji Rady m.st. Warszawy.

Nowy odcinek ul. Woronicza

Lepsza komunikacja

Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmienić trasę linii 136, która zostanie skierowana na nową ulicę. Autobusy zostaną skierowane na trasę: …Wołoska - Konstruktorska - Racjonalizacji - Woronicza - Wyjazd - Żwirki i Wigury - Banacha. - Połączenie ul. J.P. Woronicza z ul. Żwirki i Wigury to niespełna kilometr asfaltu, ale zarówno dla mieszkańców Mokotowa i Ochoty jak i dla pracowników okolicznych biurowców to kilometr o wielkim znaczeniu. Mokotowscy Radni przez wiele lat walczyli o tę inwestycję i teraz, kiedy została ona ukończona, czujemy ogromną satysfakcję. Liczymy, że komunikacja w tej części dzielnicy będzie odbywać się płynniej z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych - podsumował Michał Mycka, radny dzielnicy Mokotów i przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kim jest piękność, która dogryzła Agacie Dudzie?
  2. Masz dziecko? Mało kto o tym wie, ale można dostać ogromne sumy, trzeba zrobić jedną rzecz
  3. Przebudowa ronda Czterdziestolatka: ZDM otworzył oferty przetargowe. Zgłosiły się cztery firmy
  4. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowie
  5. Ciało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców Płońska
  6. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą
O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Następny artykuł