Rzecznik rządu potwierdził, decyzja w sprawie znoszenia obostrzeń zapadła. Jest oficjalna zapowiedź

Autor Kamil Matuszak - 20 Listopada 2020
Plan znoszenia obostrzeńŹródło: Jakub Kaminski/East News

Premier Mateusz Morawiecki szykuje się do przedstawienia planu znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Przedstawienie działań na najbliższe tygodnie ma odbyć się w sobotę przed południem. Informację przekazał Piotr Muller, rzecznik prasowy rządu.

Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coliPilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coliCzytaj dalej

Premier Morawiecki przedstawi plan znoszenia restrykcji

W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawi mapę znoszenia restrykcji związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Wczoraj do tych informacji dotarło polsatnews.pl, a dzisiaj pojawiło się oficjalne potwierdzenie tego stanowiska ze strony Piotra Mullera, rzecznika rządu.

Premier przedstawi etapy działań, które zostaną podjęte w sprawie "odmrażania gospodarki" - wszystko, by Polacy rozpoczęli przygotowania do Bożego Narodzenia.

Wcześniej mówił o tym Krzysztof Sobolewski na antenie TVP 1 "Mam nadzieję, że będzie to szło w tym kierunku, że będziemy znosić obostrzenia, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas" - dodał szef Komitetu Wykonawczego PiS.

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli
2. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych
3. Synoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacie

Po Bożym Narodzeniu powrót obostrzeń?

Nie wspominał jednak w rozmowie, czy sprawdzi się przewidywany przez media plan. Restrykcje będą luzowane aż do końcówki grudnia, a po świętach zostaną one ponownie zaostrzone. Ta sytuacja jest prawdopodobna, nawet jeśli dzienna liczba zakażeń unormuje się i nie będzie już tak wysoka, jak w ostatnich tygodniach.

Powiedział wyłącznie: "Nie wiem, czy tak będzie, nie chciałbym wychodzić przed szereg i mówić za premiera".

Synoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacieSynoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacieCzytaj dalej

Podkreślił, że w obecnej sytuacji i w kwestii panującego stanu epidemiologicznego nie ma oczywiście żadnego "hurra-optymizmu". Nawet w przypadku, gdy liczba nowych zakażeń utrzymuje się na podobnym poziomie i można mówić o delikatnym wypłaszczeniu.

Krzysztof Sobolewski zastrzegł: Nie zakładam, aby znoszenie tych obostrzeń było tak szybkie i tak gwałtowne, aby święta (Bożego Narodzenia) móc spędzić tak jak się spędzało rok temu. Będą to inne święta w formie ich spędzania niż rok temu, na pewno w ograniczonej formie".

Musimy poczekać na oficjalne potwierdenie

Na konkretne informacje w sprawie etapów znoszenia obostrzeń musimy zatem poczekać do oficjalnej konferencji premiera Morawieckiego. To również wówczas dowiemy się, jak długo trwać będą poszczególne etapy i czy zostaną one prowadzone wyłącznie na okres świąteczno-noworoczny, czy to długofalowe działanie i prawdziwe "odmrażanie gospodarki".

Większość sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych pozostaje zamknięta do 29 listopada. Otwarte są wyłącznie sklepy z żywnością, produktami kosmetycznymi, artykułami toaletowymi, środkami czystości, produktami leczniczymi czy usługami telekomunikacyjnymi.

Poseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminPoseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Podejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomoc
  2. Z ostatniej chwili: Szef GIS podał się do dymisji. W oświadczeniu zdradził powód swojej decyzji
  3. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  4. Luksusowe auto roztrzaskało się, kierowca nie żyje. Media podają, że zginął milioner z Warszawy
  5. Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje
  6. Skandaliczny apel księdza do strajkujących kobiet i mężczyzn. Wpis wywołał ogromne kontrowersje
  7. Google nie uniknie opłaty. Skończyło się darmowe wykorzystywanie francuskich mediów

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News