Decyzja zapadła, minister potwierdził. W czwartek będzie decyzja w sprawie nowych obostrzeń

Autor Julian Bakuła - 20 Października 2020
Obostrzenia mające na celu zwalczanie epidemii mogą zostać rozszerzone.Źródło: Pixabay

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa mogą być jeszcze surowsze. Rzecznik rządu i sekretarz stanu w KPRM Piotr Müller potwierdził, że niewykluczone jest rozszerzenie dotychczas obowiązujących lub wprowadzenie nowych obostrzeń sanitarnych w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju. Zmiany mogą objąć limity wejść do określonych miejsc oraz zasady funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki. Wiążące decyzje w kwestii obostrzeń mają zostać ogłoszone w najbliższy czwartek (22.10).

Nie żyje Dariusz Gnatowski znany jako „Boczek” z KiepskichNie żyje Dariusz Gnatowski znany jako „Boczek” z KiepskichCzytaj dalej

Minister potwierdził: obostrzenia mogą zostać rozszerzone

Obostrzenia sanitarne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wzrostowi liczby zachorowań na COVID-19 mogą zostać rozszerzone. Takiego scenariusza nie wyklucza rzecznik rządu i sekretarz stanu w KPRM Piotr Müller. - Chodzi o limity wejść do danych miejsc czy kwestie związane z ograniczeniem funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki - stwierdził na antenie Programu 3 Polskiego Radia Müller. Rzecznik rządu oznajmił także, że póki co rząd nie planuje otwarcia basenów, siłowni czy klubów fitness, a argumenty branży będą analizowane w środę i w czwartek.

Dzisiaj grzeje:
1. Dwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osoba
2. Stało się, rząd podjął ostateczną decyzję ws. wyjazdów 1 listopada. Nie wszystkim się spodoba
3. Spłonęło 50 aut, nowy blok może nadawać się do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektryczny

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannęJarosław Kaczyński trafił na kwarantannęCzytaj dalej

Szczegóły w sprawie obostrzeń poznamy w najbliższy czwartek

Także w czwartek (22.10) mamy według ministra Piotra Müllera poznać decyzje rządu w kwestii ewentualnego rozszerzania obostrzeń. Przypomnijmy, że od soboty (10.10) cała Polska znajduje się w strefie żółtej lub czerwonej, co oznacza m.in., że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych - także na świeżym powietrzu - pozostaje w mocy na terenie całego kraju. Zapowiedziano również surowsze niż dotychczas karanie osób niestosujących się do nakazu. Z kolei w celu usprawnienia pracy służby zdrowia rząd przygotowuje ustawę "o dobrym Samarytaninie", która - jak podaje Polskie Radio - zakłada zwolnienie pracowników medycznych z odpowiedzialności karnej w okresie epidemii. - Liczmy na to, że projekt ustawy będzie procedowany szybko, bo jego waga jest istotna. (...) Będziemy prosić Senat, aby nie wstrzymywał swojej pracy nad tym projektem. Jesteśmy otwarci na ewentualne poprawki. Chodzi o to, by były odpowiednio szybko zgłaszane - mówił na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Podejrzany pakunek w mieszkaniu żołnierza. Mężczyzna nie żyje, ewakuowano mieszkańcówPodejrzany pakunek w mieszkaniu żołnierza. Mężczyzna nie żyje, ewakuowano mieszkańcówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetami
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Minister potwierdził, rząd chce wprowadzić zmiany. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek
  4. Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę
  5. Tragiczne wieści obiegły media z samego rana. Nie żyje wybitny Polski aktor
  6. Nieoficjalnie: wynik testu Kaczyńskiego na Covid-19
  7. Pilne wiadomości w sprawie konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Kibice muszą się przygotować, niestety

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News