Polsat ujawnił kiedy rząd zniesie obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzję

Autor Kamil Matuszak - 19 Listopada 2020
Premier Mateusz Morawiecki i plan znoszenia obostrzeńŹródło: Jakub Kaminski/East News

Według portalu Polsat News już w najbliższy piątek premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić etapy znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Plan "odmrażania gospodarki" przewiduje zdejmowanie restrykcji aż do początku 2021 roku.

Przepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozówPrzepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozówCzytaj dalej

Plan rządu ws. odmrażania gospodarki

Najprawdopodobniej już w piątek premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawi plany znoszenia poszczególnych obostrzeń w związku z pandemią - informuje polsatnews.pl. Etapy przywracania gospodarki do stanu sprzed listopadowej tury restrykcji, mają obejmować kilka nadchodzących tygodni i zakończyć się w połowie stycznia.

Etapy rozpisane są na najbliższe dwa miesiące, a ich realizacja w czasie uzależniona będzie od liczby nowych zachorowań i wydolności służby zdrowia. O takiej elastyczności tego planu poinformował jeden z członków rządku.

Planowany start realizacji "odmrażania gospodarki" to 30 listopada. To wtedy przestaną obowiązywać pierwsze restrykcje. Rząd chce zdejmować zakazy stopniowo, by nie dopuścić do błędów, które popełnił poprzednio, gdy rozporządzenia nie były odpowiednio skonsultowane i publikowano je w Dzienniku Ustaw nawet na kilkanaście minut przed wejściem w życie.

Dzisiaj grzeje:
1.
Przepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozów
2. Gigantyczna blizna przez czoło potrafiła przestraszyć. Cejrowski zdradził kiedyś tajemnicę o swoim ojcu, trudno uwierzyć
3. Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

Nie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrachNie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrachCzytaj dalej

Co znajdzie się w pierwszym etapie znoszenia obostrzeń?

Mowa, chociażby o zakazie otwarcia sklepów meblowych, na których stracili zarówno mali przedsiębiorcy, jak i sklepy wielkopowierzchniowe należące do sieci np. Ikea.

- Ma to na celu wprowadzanie stabilizacji w zakresie obowiązujących reguł oraz dać stabilność dla poszczególnych sektorów gospodarki - dowiedział się portal polsatnews.pl.

Doniesienia podkreślają wagę ostatnich dni, które pokazują, że średnia liczba zachorowań przestała rosnąć w dotychczasowym tempie, co zwiększyło jednocześnie możliwości służby zdrowia - m.in. mowa tutaj o liczbie łóżek szpitalnych czy też uruchomieniu szpitali tymczasowych.

Strategia "drogi środka"

Zgodnie ze strategią "drogi środka" rząd przygotowuje plan znoszenia restrykcji dla poszczególnych branż i stref życia oraz ich możliwy terminach, wraz ze zmiennymi. Jego realizacja będzie oczywiście zależeń od liczby zachorowań i przepustowości służby zdrowia - podkreśla rządowy informator polsatnews.pl.

Wszystko rozpocząć ma się po 29 listopada, kiedy to ruszą m.in. sklepy meblowe. W harmonogramie uwzględnione zostaną również restauracje oraz siłownie.

Rząd najpewniej nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół, ale wszystko wskazuje na to, że nauka zdalna będzie kontynuowana po 29 listopada.

Obecnie cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Jeśli średnia tygodniowa liczba nowych zachorowań spadnie do poziomu 9400, kraj przejdzie do strefy żółtej, co spowoduje automatyczne zniesienie części obostrzeń.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  2. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku
  3. Trzaskowski nie wytrzymał. Mocne słowa w kierunku policji po protestach w Warszawie
  4. Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren
  5. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
  6. Anna Mucha zalała się łzami, opublikowała pożegnalny wpis. "Dziś rozpadłam się na kawałki"
  7. WHO wskazało, co należy zrobić, aby lockdown nie był koniecznością. Mocna teza organizacji

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News