Polacy pod kontrolą policji. Sypią się mandaty za brak maseczek. Nawet zjeść i zapalić na zewnątrz nie możesz

Autor Julian Bakuła - 14 Października 2020
Obostrzenia obowiązujące od soboty w całym krajuŹródło: policja.pl

Obostrzenia wprowadzone w sobotę (10.10) w związku z zaliczeniem całej Polski do strefy żółtej mogą być źródłem kłopotów dla wielu Polaków. Od soboty niemal wszyscy Polacy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, także w przestrzeni otwartej, na świeżym powietrzu. Jest to właściwie równoznaczne z zakazem palenia i jedzenia na zewnątrz.

Obostrzenia obowiązujące od soboty (10.10) mają nieoczywiste konsekwencje

Obostrzenia panujące od soboty w Polsce - w związku z zaliczeniem do strefy żółtej całego kraju - mają nieoczywiste konsekwencje, których wielu z nas mogło się nie spodziewać. Od soboty już nie tylko w sklepach czy w komunikacji miejskiej, ale we wszystkich miejscach publicznych (także na świeżym powietrzu) obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i usta za pomocą przyłbicy, maseczki czy innego materiału ochronnego. Spod nakazu wyłączone są przestrzenie takie jak parki i plaże oraz osoby z zaświadczeniem lekarskim stanowiącym dowód, że nie mogą nosić maseczki ze względów zdrowotnych. Za nieprzestrzeganie nakazu grozi mandat w wysokości 500 zł. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych ma oczywiście na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, lecz może zarazem okazać się dodatkowo uciążliwy dla części z nas ze względu na fakt, że jest właściwie równoznaczny z zakazem palenia i jedzenia na zewnątrz. Nie sposób bowiem palić albo jeść nie naruszając rygoru sanitarnego związanego z zasłaniem ust i nosa (czyli: nie zdejmując, nie zsuwając i nie dotykając maseczki).

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski
2. Niemiecki bank centralny przekazał fatalne informacje. Każe przygotować się bankom na falę niewypłacalności
3. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków

Nowe obostrzenia: w wielu przypadkach przepisy są absurdalne

Same surowe obostrzenia obowiązujące od soboty (10.10), chociaż trudno wyobrazić sobie konsekwentne, a przy tym sprawiedliwe egzekwowanie ich we wszystkich przypadkach, są w obliczu ogromnych przyrostów zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach zrozumiałe. Jednak w wielu przypadkach nie współgrają one z resztą regulacji prawnych, co prowadzi do absurdów. Lodziarnie, które póki co mogą funkcjonować bez większych przeszkód, przestają mieć sens, skoro zakupione w nich lody należałoby zjeść w samochodzie lub w domu. Podobnie niezrozumiałe - ze względu na tłok panujący w wagonach - jest zezwolenie na zdjęcie maseczki w celu spożycia posiłku w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc. Takich absurdów jest zapewne więcej i pokazują one, w jakim pośpiechu i z jakim niedbalstwem rząd nakłada na Polaków kolejne obostrzenia.

Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzeniaZ ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzeniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy objaw koronawirusa dotyczy tylko mężczyzn. Może być bardzo bolesny, trzeba wiedzieć
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta
  4. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  5. Pierwsza podstawówka całkowicie zamknięta. 12 nauczycieli zakażonych koronawirusem
  6. WHO mówi o Polsce. Porażający wzrost liczby zgonów
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News