Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami

Autor Alicja Guz - 8 Października 2020
obostrzenia noweŹródło: wawainfo.pl

Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało o kolejnym dobowym rekordzie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. COVID-19 potwierdzono u 4 280 osób. Zmarło 76 osób. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce zwołano konferencję premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W całym kraju obowiązywać będzie strefa żółta. Wróci obowiązek zasłaniania ust i nosa a lokale gastronomiczne otwarte będą do 22. - Apeluje o przestrzeganie zasad sanitarnych na podwyższonym poziomie, bo to jest w stanie nas ochronić - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia w Polsce

Obostrzenia będą rozszerzone są na całą Polskę. Oznacza to likwidację podziału na strefy żółte i czerwone. Wynika to ze wzrostu zakażeń koronawirusem. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju. W ciągu ostatniej doby zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych 4 280 osób. Najwięcej pozytywnych wyników testów odnotowano w województwach: mazowieckim (598), małopolskim (548) i wielkopolskiego (505). Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami kolejnych 68 pacjentów.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
2. Dramatyczne wieści z WHO. Trwa walka z czasem. Cały świat wrócił do punktu wyjścia, nie jest dobrze
3. Atak szerszeni na Mazowszu. Na karetkę nie było już czasu

Konferencja premiera i ministra zdrowia

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce zwołano konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wiadomo już, że obostrzenia rozszerzą się na wszystkie powiaty. To oznacza dodatkowe nakazy i zakazy, których będą musieli przestrzegać wszyscy Polacy. Wraca obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Maksymalna liczba gości podczas imprez okolicznościowych wyniesie 75 osób, podczas imprez kulturalnych w przestrzeni zamkniętej zajętych będzie mogło być 25 procent miejsc, a w imprezach plenerowych maksymalnie udział weźmie 100 osób. - W sobotę zacznie obowiązywać rozporządzenie, które dotyczy nowego podejścia do stref na terenie kraju. Novum to są lokale gastronomiczne otwarte do 22. Maseczki są hamulcem bezpieczeństwa jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się pandemii - powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkółMinisterstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkółCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
  2. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln
  3. Wyszedł na spacer, znalazł martwego kolegę. Porażające odkrycie w Warszawie
  4. Pilne: są obostrzenia na 1 listopada. Policja już zapowiedziała kontrole
  5. Młody mężczyzna spadł z wiaduktu na dach samochodu. Nie zyje, tragedia na Mazowszu
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News