Stało się, wracają limity w sklepach. Rząd podjął decyzję, nowe obostrzenia

Autor Alicja Guz - 15 Października 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

Premier Mateusz Morawiecki poinformowało o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Wśród nich jest limit osób mogących przebywać w sklepach.

Nowe obostrzenia w sklepach

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Wśród nich znalazło się wprowadzenie limitów w sklepach. Premier podał, że do miejsc handlowych wraca limit pięciu osób na jedną kasę.

Zmiany w strefach

Premier w czwartek poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały mieszkańców stref czerwonej i żółtej. Zmieni się dużo i będzie jeszcze bardziej rygorystycznie. W obu strefach zmniejszy się limit osób mogących korzystać z transportu publicznego - będzie to 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc. Zmianie ulegnie również organizowanie imprez okolicznościowych. W strefie żółtej możliwe będzie organizowanie np. wesel na 25 osób, ale bez możliwości tańców. Z kolei w strefie czerwone wprowadzony zostanie całkowity zakaz organizacji takich imprez.

Koronawirus w Polsce

Dodatkowe obostrzenia związane są dramatycznym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8099 potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Ostatniej doby zmarło 91 pacjentów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News