Stało się, wracają limity w sklepach. Rząd podjął decyzję, nowe obostrzenia

Autor Alicja Guz - 15 Października 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

Premier Mateusz Morawiecki poinformowało o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Wśród nich jest limit osób mogących przebywać w sklepach.

Nowe obostrzenia w sklepach

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. Wśród nich znalazło się wprowadzenie limitów w sklepach. Premier podał, że do miejsc handlowych wraca limit pięciu osób na jedną kasę.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny komunikat ministra zdrowia. Wracamy do sytuacji z wiosny. Szpitale mają nie przyjmować wszystkich pacjentów
2. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu
3. "Co Pan przed nami ukrywa?" Jasnowidz Jackowski aż oniemiał. Przepowiednia jest tak porażająca, że nie chce o niej mówić

Zmiany w strefach

Premier w czwartek poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały mieszkańców stref czerwonej i żółtej. Zmieni się dużo i będzie jeszcze bardziej rygorystycznie. W obu strefach zmniejszy się limit osób mogących korzystać z transportu publicznego - będzie to 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc. Zmianie ulegnie również organizowanie imprez okolicznościowych. W strefie żółtej możliwe będzie organizowanie np. wesel na 25 osób, ale bez możliwości tańców. Z kolei w strefie czerwone wprowadzony zostanie całkowity zakaz organizacji takich imprez.

Koronawirus w Polsce

Dodatkowe obostrzenia związane są dramatycznym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8099 potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Ostatniej doby zmarło 91 pacjentów.

Lasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 rokuLasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 rokuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  2. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  3. Policja wystawia mandaty. Ludzie dostają za jedzenie gofrów i palenie na ulicy
  4. Ogromne zmiany, przed chwilą ogłoszono. Straż miejska wydała komunikat, będą podlegać pod policję
  5. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News