Niespodziewana decyzja rządu, chodzi o nowe obostrzenia. Rzecznik właśnie potwierdził na Twitterze

Autor Mateusz Dolak - 22 Października 2020
Nowe obostrzenia poznamy w piątekŹródło: Jakub Kaminski/East News

- Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11:00 - poinformował w czwartek rzecznik rządu. Oznacza to, że nowe obostrzenia poznamy dzień później niż wszyscy się spodziewali.

Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"Czytaj dalej

Czwartkowe konferencje

W czwartek 22.10.2020 miała odbyć się konferencja na której Polacy mieli dowiedzieć się co z nowymi obostrzeniami. Konferencja zaplanowana była na godziny popołudniowe. Konferencje prasowe dotyczące nowych obostrzeń i zmian w związku z koronawirusem zawsze odbywały się w czwartki. Tego dnia Polacy informowani byli o powiatach, które trafiały do nowych stref, czy o nowych wytycznych dotyczących pandemii.

Tym razem, na nowe informacje będziemy musieli poczekać dzień dłużej. - Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11:00 - poinformował w czwartek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Muller.

Dwie osoby nie żyją, samochód jest totalnie zniszczony. Śmiertelny wypadek na torach w kierunku WarszawyDwie osoby nie żyją, samochód jest totalnie zniszczony. Śmiertelny wypadek na torach w kierunku WarszawyCzytaj dalej

Rekord zakażeń

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. - Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus. Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób - czytamy w komunikacie. Najwięcej nowych przypadków odnotowano na Mazowszu (1579), w Wielkopolsce (1516), Małopolsce (1331) i na Śląsku (1168).

Dzisiaj grzeje:
1. Minister powiedział do kiedy będzie wzrost zakażeń w Polsce. Złe wiadomości, pandemia szybko nie odpuści
2. Prawdziwa plaga w dużym polskim mieście. Mieszkańcy i turyści wstrząśnięci. "Silnie uczula"

Nowe obostrzenia?

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z nagłym przyrostem nowych zachorowań na COVID-19. Premier zasugerował, że już niebawem strefa czerwona może zostać rozciągnięta na terytorium całego kraju. Informację tę przekazała Polska Agencja Prasowa, oznaczając Morawieckiego we wpisie na Twitterze. Przypominamy, że do czwartku 22.10 w strefie czerwonej znajdowały się 152 powiaty - w tym 11 miast wojewódzkich.

Ze słowami premiera zgodził się w wywiadzie w Polsat News wiceminister zdrowia. - Jeśli z dzisiejszych danych wynika, że 317 powiatów w naszym kraju, większość dużych miast znalazłoby się w czerwonej strefie, to myślę, że nie ma sensu, żeby dzielić w tej chwili Polskę na strefę czerwoną i żółtą. W całym kraju powinniśmy przestrzegać tych obostrzeń, które dotyczą strefy czerwonej - powiedział Waldemar Kraska.

Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenieSzpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenieCzytaj dalej

Kiedy liczba zakażeń zacznie spadać?

Wiceminister Kraska w Polsat News próbował ocenić do kiedy w Polsce będzie rosła liczba osób zakażonych SARS-CoV-2. - Myślę, że do połowy listopada będziemy mierzyć się z dość dużą liczbą nowych zakażeń. Może będzie efekt wcześniejszy, bo przypomnę, że już prawie dwa tygodnie temu wprowadziliśmy nakaz noszenia maseczek praktycznie wszędzie w przestrzeni publicznej - powiedział na antenie stacji Kraska.

Nie wiadomo dokładnie jakie nowe obostrzenia pojawią się w Polsce. Oprócz umieszczenia naszego kraju w czerwonej strefie, Mateusz Morawiecki zapowiedział naukę zdalną dla uczniów podstawówek. - Prawdopodobnie wyższe klasy szkół podstawowych objęte zostaną nauczaniem zdalnym lub hybrydowym - powiedział w środę premier. Tego samego dnia Morawiecki tłumaczył się przed posłami z działań rządu, które zostały podjęte w związku z epidemią.

Lockdownu nie będzie?

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział w czwartek, że rząd jest zdeterminowany, by uniknąć drugiego lockdownu. - Musimy zabiegać i walczyć o życie, zdrowie Polaków, ale musimy też chronić gospodarkę - podkreślił Dworczyk. - Wiemy, jakie miał konsekwencje dla gospodarki lockdown wiosenny. Musimy przede wszystkim oczywiście zabiegać i walczyć o zdrowie i życie Polaków, natomiast z drugiej strony musimy również chronić gospodarkę - dodał Dworczyk na antenie TVP1.

Minister powiedział do kiedy będzie wzrost zakażeń w Polsce. Złe wiadomości, pandemia szybko nie odpuściMinister powiedział do kiedy będzie wzrost zakażeń w Polsce. Złe wiadomości, pandemia szybko nie odpuściCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkami
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie
  4. Nagła decyzja premiera. Za chwilę cała Polska w czerwonej strefie
  5. Nastolatka w nocy zamknęła się w łazience. Doszło do tragedii, nie żyje
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Polskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusa

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News