Lekarze uruchomili specjalną platformę. Przez całą dobę uzyskasz poradę, wystarczy wypełnić kwestionariusz

Autor Alicja Guz - 27 Kwietnia 2020
onlineŹródło: Pixabay

Powstała nowa, internetowa platforma medyczna dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem. Z jej usług może skorzystać każda osoba pełnoletnia przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Platforma umożliwia kontakt z lekarzem i zapewnia pomoc w przypadku potwierdzenia zachorowania. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Czym jest przychodnia online?

Dimedic.pl to nowa przychodnia online, z której usług mogą skorzystać osoby podejrzewające u siebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym, że to prywatne przedsięwzięcie ma stanowić pomoc służbie zdrowia w walce z epidemią, korzystanie z usług przychodni jest dla pacjentów całkowicie darmowe. Jak zapewnia współtwórca projektu, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i alergologii prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, do oceny stanu zdrowia pacjentów wykorzystywana będzie wiedza wybitnych polskich lekarzy oraz doświadczenie specjalistów z innych krajów, takich jak Chiny czy Włochy. - Korzystamy z najnowszych osiągnięć telemedycyny, kontaktując się przez Internet, a w szczególnych przypadkach również telefonicznie - dodaje prof. Piotr Kuna w swojej wypowiedzi na stronie przychodni Dimedic.pl.

20-latek nie zapanował nad BMW. Nie żyje młody pasażer, drugi walczy o życie20-latek nie zapanował nad BMW. Nie żyje młody pasażer, drugi walczy o życieCzytaj dalej

Wizyta rozpoczyna się od wypełnienia formularza

Konsultacja lekarska rozpoczyna się od wypełnienia kwestionariusza medycznego na stronie przychodni, w którym zawarte są pytania lekarza. Jak czytamy na stronie przychodni Dimdic.pl: "Formularz został przygotowany zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego". Po przesłaniu wypełnionego kwestionariusza lekarz zapoznaje się z odpowiedziami pacjenta i stawia wstępną diagnozę. Następnie pacjent otrzymuje poradę lekarską, a w razie konieczności również e-receptę, e-zwolnienie lub e-skierowanie do specjalisty. Co ważne, lekarz będzie miał możliwość na bieżąco monitorować online stan zdrowia chorego.

Dzisiaj grzeje:
1. Pracownik firmy kurierskiej zakażony koronawirusem. Wszczęto procedurę, zarządzono kwarantannę
2. Alert: Poszukiwany 3,5-letni Kacperek. Zaginął, pochodzi z Dolnego Śląska

Na co może liczyć pacjent?

Współtwórca Dimedic.pl, prof. Piotr Kuna wyjaśnia, na jaką pomoc może liczyć pacjent. - Jeśli stan Twojego zdrowia będzie wymagał hospitalizacji - polecimy Ci dostępne szpitale, najbliższe miejsca, gdzie obecnie przebywasz. Jeśli stan Twojego zdrowia będzie na tyle dobry, że będziesz mógł być dalej leczony w domu - zarekomendujemy Ci takie leczenie. Jeśli jednak stan Twojego zdrowia nie będzie wymagał leczenia - pogratulujemy Ci dobrego stanu zdrowia i będziemy życzyli dalszego stosowania się do zasad kwarantanny - czytamy w jego wypowiedzi na stronie przychodni.

Warszawa szuka oszczędności. Ratusz zacznie od lamp na ulicachWarszawa szuka oszczędności. Ratusz zacznie od lamp na ulicachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski potwierdził radosną informację, chodzi o jego 5. żonę. Inne nie miały takiego szczęścia
  2. Przedstawiamy najgorętszą tenisistkę świata. Ma miliony fanów i osiąga wielkie sukcesy w młodym wieku (FOTO)
  3. Majówka bez metra? I linia będzie kursowała na krótszym odcinku
  4. Prokuratura podjęła decyzję w sprawie Suntago Park of Poland. Co dalej z parkiem wodnym?
  5. Poziom Wisły spadł poniżej kolejnej bariery. Rzeka jest coraz płytsza, niewiele brakuje do rekordu
  6. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, porażające wideoStrażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, porażające wideoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News