Nowa hala sportowa na Bemowie. "Kluby sportowe zyskały profesjonalne zaplecze"

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Nowa hala sportowa na BemowieŹródło: UM Warszawa

Warszawa ma nowy obiekt sportowy. Pod koniec stycznia zakończyła się modernizacja i rozbudowa hali sportowej przy Obrońców Tobruku 40. Obiekt ma nowoczesne zaplecze i miejsce na większą widownię.

- Podejmujemy wiele działań, aby tworzyć w naszym mieście klimat przyjazny dla sportu. Modernizujemy i rozbudowujemy bazę obiektów, która nie tylko stanowi doskonałe zaplecze dla treningu profesjonalnego, ale umożliwia komfortową rekreację dla warszawianek i warszawiaków w każdym wieku - powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

W hali przy Obrońców Tobruku wymieniono instalacje sanitarne, elektryczne i przeciwpożarowe. Rozbudowano system nagłośnienia oraz monitoringu, a renowację przeszedł też parkiet. W ramach remontu wybudowano nowe skrzydło. Powstała tam główna trybuna na 570 stałych miejsc. Podczas imprez sportowych zmieści się tam 1416 kibiców, a podczas koncertów około 2000 gości.

- To ważna dla Bemowa inwestycja. Na treningi może już powrócić młodzież szkolna i kluby sportowe. Dzięki kompleksowej modernizacji i rozbudowie hali mają teraz komfortowe warunki, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje. Co istotne, powiększona widownia pozwoli zmieścić większą liczbę osób mogących uczestniczyć w wydarzeniach nie tylko sportowych, ale także organizowanych przez dzielnicę wydarzeniach kulturalnych - dodała Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa.

Z nowej hali będą mogli korzystać też mieszkańcy Warszawy. W środku odbywać się będą zajęcia fitness, a dzielnica udostepni możliwośc rezerwacji na rozgrywki meczowe.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News