Noc muzeów w Warszawie. Zobacz jak się zarejestrować

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Noc Muzeów w WarszawieŹródło: Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Jeszcze do 29 lutego można składać rejestrację do Nocy Muzeów 2020 w Warszawie. 17. edycja tego wydarzenia odbędzie się 16 maja.

Warszawska Noc Muzeów to impreza, która przyciąga tłumy. Co roku zyskuje nowych fanów oraz kolejne obiekty, które można zwiedzić. Podczas Nocy Muzeów możemy wejść do miejsc nietypowych lub niedostępnych na co dzień. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 16 maja. Już teraz zarezerwujcie sobie wolny weekend!

Do 29 lutego trwa rejestracja dla instytucji, które chcą włączyć się do akcji i pokazać swoje zakamarki. Tematem przewodnim Nocy Muzeów 2020 będzie 75. rocznica odbudowy Warszawy.

- 14 lutego 1945 r. powstało Biuro Odbudowy Stolicy. Motorem podźwignięcia stolicy z ruin byli ludzie, którzy od końca wojny napływali do miasta, osiedlali się wśród gruzów i rozpoczęli odbudowę na własną rękę. Wyrosłe później na miejscu ruin budynki to nie tylko miejsca do życia, ale też symbol żywotności, tożsamości i wyzwolenia Warszawy. Zachęcamy zgłaszające się instytucje, aby w tegorocznym programie Nocy Muzeów udało się nawiązać do tego wydarzenia - zapraszają urzędnicy.

Formularz rejestracji wydarzeń jest dostępny pod tym linkiem. Informacje na temat organizacji 17. Nocy Muzeów można uzyskać też w Biurze Marketingu Miasta Urzędu Miasta w godz. 8.00-16.00 pod nr tel. 22 44 33 185 lub 44 33 196. Można też napisać e-mail na adres: nocmuzeow@um.warszawa.pl. W temacie trzeba napisać frazę: Noc Muzeów 2020.

Następny artykuł