Kultowe wydarzenie miało odbyć się w ten weekend. Przez epidemię zostało odwołane

Autor Alicja Guz - 15 Maja 2020
Muzeum Powstania WarszawskiegoŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

W tym roku w Warszawie nie będzie Nocy Muzeów. W związku z panującą pandemią koronawirusa wydarzenie to przeniesiono na 2021 rok. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Noc Muzeów odwołana

Urząd m.st. Warszawy poinformował, że tegoroczna Noc Muzeów nie odbędzie się jak planowano 16-17 maja. - W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie warszawiaków i turystów odwiedzających stolicę, Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się wiosną 2021 r. Do tego czasu stołeczne placówki kulturalne zachęcają do odwiedzin w nieco zmienionej formie - czytamy w informacji na stronie Urzędu Miasta.

Płatne parkowanie w kolejnych dzielnicach. Miasto podało kiedy staną parkomatyPłatne parkowanie w kolejnych dzielnicach. Miasto podało kiedy staną parkomatyCzytaj dalej

Koronawirus pokrzyżował plany organizatorów

Noc Muzeów co roku przyciągała tysiące uczestników. Jak podaje Urząd Miasta, w 2019 roku w wydarzeniu udział wzięła rekordowa liczba uczestników - było ich ponad 200 tysięcy. W tym roku z powodu licznych obostrzeń związanych z pandemią Noc Muzeów się nie odbędzie. - Niestety, wciąż musimy zachować dystans i reżim sanitarny. Nie wiadomo także, kiedy będziemy mogli powrócić do bezpiecznego, normalnego trybu korzystania w pełni z oferty kulturalnej. Mamy nadzieję na radosne, pełne atrakcji spotkanie wiosną przyszłego roku - tłumaczy Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka i koordynatorka do spraw kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Smutna wiadomość, nie żyje osiemnastolatka. Zmarła na COVID-19
2. Ostrzeżenie przed truskawkami. Kupujesz nie to, co myślisz

Noc Muzeów w Warszawie

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, podczas którego liczne instytucje pozwalają na nocne zwiedzanie całkowicie za darmo. W 2019 roku można było odwiedzić aż 262 placówki, wśród których znalazły się m.in. muzea, galerie sztuki, teatry i domy kultury. W Noc Muzeów instytucje nie tylko otwierają się na zwiedzających, ale również organizują liczne atrakcje, jak na przykład zwiedzanie niedostępnych zwykle miejsc, koncerty, warsztaty, a także gry dla dzieci i młodzieży.

Była prezydent Warszawy przerażona. Niepokojący wpis na TwitterzeByła prezydent Warszawy przerażona. Niepokojący wpis na TwitterzeCzytaj dalej

Nie tylko muzea

W Noc Muzeów popularnością cieszy się również zwiedzanie placówek, które na co dzień niewiele mają wspólnego z kulturą. - W zeszłym roku, podczas Nocy Muzeów, półtora tysiąca osób zwiedziło zabytkową strażnicę Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego, ponad dwa tysiące gości bawiło się w Elektrowni Powiśle, a wystawę w ZODIAK-u Warszawskim Pawilonie Architektury obejrzało - w tę jedną noc - ponad 700 osób. Transport między placówkami zapewniają bezpłatne linie autobusowe i tramwajowe, po mieście kursują też zabytkowe jelcze "ogórki", stare sany czy znane dobrze mieszkańcom Warszawy ikarusy - podaje Urząd Miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Katarzyny Dowbor skończyła 21 lat. Jej uroda nie mieści się w żadnej skali, zdjęcia są wprost onieśmielające
  2. Wyciekł wielki sekret Adama Malysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)
  3. Pożar w bloku. Płomienie odcięły drogę kobiecie. Była poparzona, nie żyje
  4. Dramatyczna akcja w Parku Skaryszewskim. Strażnik miejski uratował tonącego łosia
  5. Nie żyje polski youtuber. Młodzi ludzie go uwielbiali
  6. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?
Nie żyje znany aktor, grał w popularnym serialu. Jego córka dodała wzruszający wpisNie żyje znany aktor, grał w popularnym serialu. Jego córka dodała wzruszający wpisCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News