Niebezpieczna pogoda na Mazowszu. IMGW wprowadza ostrzeżenia

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2020
Ostrzeżenia przed silnym wiatremŹródło: policja (zdj. ilustracyjne)

Uwaga na silny wiatr na Mazowszu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, a kilka godzin później zaktualizował je do drugiego stopnia. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Nawet 100 km/h

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 12 do 23 w czwartek na terenie całego województwa. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom - czytamy w komunikacie IMGW. W większości powiatów obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia, tylko na południu województwa (w powiatach: białobrzeskim, garwolińskim, kozienickim, lipskim, przysuskim, radomskim, szydłowieckim i zwoleńskim) obowiązuje alert pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie 2 stopnia

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? Na stronie IMGW czytamy, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczać prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest ostrożność, należy śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniamiNauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniamiCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Rodzina zrobiła sobie zdjęcie w starym kinie. W tle mama zauważyła kogoś jeszcze, przeraziła się
  3. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest chory
  4. 20-latek kierował tirem. Wypadł z drogi, uszkodził barierę i auto na placu. Na drogę wypadły jabłka
  5. Koronawirus w Warszawie. Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, teatry. Jak będzie wyglądała komunikacja miejska?
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów
Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykuł