Nie żyje wspaniały muzyk. Jego piosenki śpiewały pokolenia Warszawiaków

Autor Aleksandra Olbryt - 20 Sierpnia 2020
nie żyjeŹródło: Pixabay (autor: _Alicja_)

Nie żyje uwielbiany przez pokolenia Polaków piosenkarz, gitarzysta i aktor. Odszedł od nas autor kultowej miłosnej ballady "Kochać...". Artysta, działacz opozycyjny i inspiracja dla wielu. 20 sierpnia córka poinformowała Polską Agencję Prasową o śmierci Piotra Szczepanika.

Nie żyje Piotr Szczepanik

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik" - przekazała PAP Jagoda Maria Szczepanik. "Nie czyniłem żadnych zabiegów, ani specjalnie się nie starałem, aby stać się popularnym. Właściwie, to o moim dalszym życiu, śpiewaniu i o tym, że piosenki przeze mnie wykonywane stały się szlagierami, zadecydowali radiosłuchacze" – wspominał w jednym z wywiadów Piotr Szczepanik.

Dzisiaj grzeje:
1. To koniec, kultowy sklep znika z centrum Warszawy. Jest oficjalna decyzja
2. Rząd chce wprowadzić nowy podatek. Eksperci: Katastrofa

Absurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedzieszAbsurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedzieszCzytaj dalej

"Kochać, jak to łatwo powiedzieć..."

Piotr Szczepanik przyszedł na świat 14 lutego 1942 roku. Już po maturze podjął współpracę z lubelskim Teatrem Lalki i Aktora. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1963 roku. W latach 60. i 70. wraz z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prowadził program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się". W latach 70. Piotr Szczepanik zaczął zajmować równolegle zajmować się piosenką poetycką. Występował sam, z gitarą.. Działał także jako aktor - zagrał m.in. tytułową rolę w telewizyjnej adaptacji „Chama” Elizy Orzeszkowej w 1979 roku.

Artysta politycznie nieobojętny

W latach 80. Szczepanik poświęcił się działalności opozycyjnej. Był m.in. współorganizatorem Festiwalu Piosenki Prawdziwej w 1981 r. Podczas stanu wojennego organizował niezależną, podziemną scenę muzyczną. Po 1990 roku był szefem Zespołu Współpracy ze Środowiskami Twórczymi w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. W 2005 został członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W 2007 roku publicznie poparł Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, zasiadając w komitecie honorowego poparcia PiS-u. W 2010 roku otwarcie aprobował kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Padły ostre słowa o Agacie Dudzie
  4. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  5. Absurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedziesz
  6. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje
Warszawa nie może sobie poradzić. Milowy krok za innym miastemWarszawa nie może sobie poradzić. Milowy krok za innym miastemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News