Media przekazały smutną wiadomość. Nie żyje wybitna dziennikarka

Autor Alicja Guz - 22 Sierpnia 2020
nie żyje dziennikarkaŹródło: Pixabay

Nie żyje Józefa Hennelowa. Dziennikarka, publicystka, felietonistka i była posłanka zmarła w wieku 95 lat. Ponad dwie trzecie swojego życia poświęciła "Tygodnikowi Powszechnemu", gdzie pracę rozpoczynała jako korektorka. Jej teksty ukazały się w cyklach: "Widziane z domu", "Z domu i nie tylko", "Votum separatum", "Na marginesie".

Nie żyje Józefa Hennelowa

Nie żyje znana dziennikarka Józefa Hennelowa. Odeszła w wieku 95 lat. Była publicystką i felietonistką. Niemal dwie trzecie swojego życia poświęciła pracy w "Tygodniku Powszechnym". W maju 1948 roku rozpoczęła pracę w redakcji jako korektorka. Potem była dziennikarzem, redaktorem, sekretarzem redakcji, a także zastępcą redaktora naczelnego. W lipcu 2012 pożegnała się ze swoimi czytelnikami, a odejście tłumaczyła coraz gorszą kondycją.

Dzisiaj grzeje:
1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
2. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Była posłanka

Józefa Hennelowa w czasie II wojny światowej należała do Szarych Szeregów i brała udział w tajnym nauczaniu w Wilnie. Przez dwie kadencje w latach 1989-93 zasiadała również w Sejmie. Najpierw jako członek Komitetu Obywatelskiego "Solidarność", a następnie Unii Demokratycznej. Józefa Hennelowa była członkiem założycielem UD, a potem członkiem Unii Wolności. Wybitna felietonistka została odznaczona m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski i Orderem św. Grzegorza Wielkiego.

Rząd wydłuża listę zakazów. Wiele osób będzie musiało zmienić planyRząd wydłuża listę zakazów. Wiele osób będzie musiało zmienić planyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Pilne ostrzeżenia w bankach. Może nie być dostępu do pieniędzy
  4. Tramwaje stanęły, składy skierowano na objazdy. ZTM ostrzega przed utrudnieniami
  5. Porażające doniesienia z Mazowsza sprzed chwili. Trzymiesięczne niemowle zostało zakażone koronawirusem
  6. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News