Burmistrz z samego rana przekazał smutne wiadomości. Nie żyje Stanisław Kruszewski

Autor - 21 Września 2020
nie żyje Stanisław KruszewskiŹródło: Pixabay

Nie żyje Stanisław Kruszewski. O śmierci wieloletniego burmistrza Józefowa poinformował obecnie urzędujący na tym stanowisku Marek Banaszek. Samorządowiec zmarł wieczorem 20 września. Miał 77 lat. Rodzina zmarłego poinformowała, że ostatnie pożegnanie Stanisława Kruszewskiego odbędzie się w czwartek 24 września.

Nie żyje burmistrz Józefowa

Nie żyje wieloletni burmistrz Józefowa. Wieczorem 20 września zmarł Stanisław Kruszewski, który urząd ten sprawował przez 20 lat. Miał 77 lat. Informację o jego śmierci przekazał obecny burmistrz miasta Marek Banaszek. - Wczoraj wieczorem odszedł od nas Stanisław Kruszewski, burmistrz Józefowa w latach 1998 -2018, w ostatnich latach radny powiatu otwockiego. Na zawsze zapisał się w historii naszego miasta jako autor wielu odważnych i postępowych zmian, dzięki którym Józefów stał się jednym z najlepiej zarządzanych miast w Polsce i idealnym miejscem do życia - napisał na Facebooku. - Najbliższym Pana Burmistrza składam wyrazy wielkiego ubolewania i współczucia. Razem z Miastem pogrążamy się dziś w smutku. To ogromna strata dla Józefowa - zakończył wpis Marek Banaszek.

Dzisiaj grzeje:
1. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

2. Otworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich w nowoczesny sprzęt, ale to nie wszystko
3. Śmiertelne potrącenie na torach, kobieta nie żyje. Bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągów

Rodzina podała datę pogrzebu samorządowca

Jak przekazał Urząd Miasta w Józefowie, rodzina zmarłego Stanisława Kruszewskiego podała datę jego pogrzebu. "Msza święta odprawiona zostanie w czwartek 24 września o godz. 13:00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Ks. Piotra Skargi 24 w Józefowie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy na cmentarzu parafialnym przy ul. Wawerskiej w Józefowie" czytamy na facebookowym profilu urzędu.

Porażający wypadek. Z punto dosłownie nic nie zostało. DramatPorażający wypadek. Z punto dosłownie nic nie zostało. DramatCzytaj dalej

Kim był Stanisław Kruszewski?

Stanisław Kruszewski był absolwentem Politechniki Warszawskiej, na której zdobył wykształcenie o profilu inżynier mechanik. Od 1964 roku mieszkał w Józefowie. Pracował w biurze projektowym w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Drzewnego na stanowisku kierownika pracowni projektowej. Był również prywatnym przedsiębiorcą. Swoją aktywną działalność na rzecz miasta rozpoczął od Społecznego Komitetu Gazyfikacji Miasta, którego był przewodniczącym.

Działalność w Józefowie

Stanisław Kruszewski w latach 1994-2002 był radnym Józefowa. W latach 1995-1998 był zastępcą burmistrza odpowiedzialnym za pion techniczno-inwestycyjny. Następnie w 1998 roku został wybrany na burmistrza Józefowa i funkcję tę pełnił do 2018 roku. Stanisław Kruszewski był również założycielem i prezesem stowarzyszenia Dla Miasta. W czasie pełnienia przez niego funkcji burmistrza Józefów wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w rankingach samorządów, takich jak. m.in.: "Złota Setka Samorządów", "Miasto Dbające o Finanse Mieszkańców 2013", "Modernizacja Roku 2017". Co ważne, W 2015 roku Stanisław Kruszewski otrzymał Złotą Perłę w Rankingu 25-lecia samorządu Dziennika Gazety Prawnej jako najlepszy włodarz miasta do 100 tys, mieszkańców.

Młodzi mężczyźni nie mieli szans, auto stanęło w ogniu. Spłonęli żywcemMłodzi mężczyźni nie mieli szans, auto stanęło w ogniu. Spłonęli żywcemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie długo nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek
  2. Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliwe
  3. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  4. Pilne: uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Dyrekcja przed chwilą potwierdziła. Zajęć w SP nr 5 w Ząbkach nie będzie
  5. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  6. Nowy objaw koronawirusa? Polska specjalistka zwraca uwagę na ważną rzecz
Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wypadł z 6. piętra, nie żyjeTragedia w Warszawie. Mężczyzna wypadł z 6. piętra, nie żyjeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News