Tragiczne wieści obiegły media z samego rana. Nie żyje wybitny Polski aktor

Autor Julian Bakuła - 19 Października 2020
Nie żyje wybitny polski aktor Wojciech Pszoniak.Źródło: Pixabay

Nie żyje wybitny polski aktor teatralny i filmowy Wojciech Pszoniak. Aktor znany ze spektaklu teatralnego na podstawie "Biesów" Dostojewskiego czy z filmów takich jak "Ziemia obiecana" i "Wesele" zmarł w wieku 78 lat. Wojciecha Pszoniaka wspominają przyjaciele i współpracownicy.

Nie żyje wybitny polski aktor Wojciech Pszoniak

Nie żyje wybitny polski aktor teatralny i filmowy Wojciech Pszoniak, który w poniedziałek (19.10) rano zmarł na raka w wieku 78 lat. Wojciech Pszoniak - urodzony w roku 1942 we Lwowie - znany był przede wszystkim ze współpracy z Andrzejem Wajdą, zarówno na polu teatralnym, jak i filmowym. Wystąpił m.in. w reżyserowanym przez Wajdę przedstawieniu teatralnym na podstawie "Biesów" Fiodora Dostojewskiego oraz w filmach takich jak "Ziemia obiecana", "Danton" czy "Wesele". W latach 80. zamieszkał na stałe we Francji.

Dzisiaj grzeje:
1. Episkopat wydał ważny komunikat. Sprawa jest poważna, apelują do wszystkich wiernych
2. Dzisiaj znieśli zakaz, nareszcie. Uderzał w każdego, czy Polacy wyjdą z domów i ruszą w podróż?
3. Zaczęło się, tłumy wyszły na ulice. Bez maseczek i odstępów. Ogromny protest w Warszawie

Wojciech Pszoniak karierę aktorską zaczynał od teatru

Wojciech Pszoniak debiutował w roku 1968 w "Klątwie" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Konrada Swinarskiego. Potem występował m.in. w inscenizacjach Nikołaja Gogola, Tadeusza Różewicza czy Aleksandra Fredry. W komentarzu dla kwartalnika "Więź" ksiądz Andrzej Luter nazwał go "jednym z kolosem powojennego teatru i filmu". Wybitnego aktora wspominają współpracownicy i przyjaciele. - Był twórcą. Nie był zjadaczem chleba, starał się być aniołem - powiedział o nim na antenie TVN24 Jan Englert. Pszoniaka wspomina także Agnieszka Holland. - Wojtek był zupełnie unikalny. Był wspaniałym aktorem, bardzo wyrazistym, odważnym. Jednocześnie jego osobowość, jego cała istota do tych ról przenikała. To nie był taki aktor, jak na przykład Andrzej Seweryn, że po każdej roli się zmienia, że jest właściwie nie do poznania. To był zawsze Wojtek jednocześnie - stwierdziła reżyserka.

Spłonęło 50 aut, nowy blok do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektrycznySpłonęło 50 aut, nowy blok do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektrycznyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych
  2. Senior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - Wideo
  3. Wybuch pod Warszawą, na miejsce jadą ratownicy. Są ranni
  4. Komendant stołecznej policji trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem
  5. Dwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osoba
  6. Marcin Najman uderza w znanych dziennikarzy. Mateusz Borek nie wytrzymał, posypały się wulgaryzmy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News