Znali go niemal wszyscy mieszkańcy Mazowsza, był prawdziwą ikoną. W wieku 69 lat zmarł legendarny Andrzej Prawda

Autor Kamil Matuszak - 13 Listopada 2020
nie żyje andrzej prawdaŹródło: .

W wieku 69 lat zmarł Andrzej Prawda. Były piłkarz, a do momentu swojej śmierci trener. Był legendą futbolu na Mazowszu. Podczas swojej kariery grał w m.in. Polonii Warszawa, a następnie trenował m.in. Jagiellonię Białystok oraz Znicz Pruszków.

Z Pruszkowa nadeszła do nas smutna informacja. Andrzej Prawda, piłkarz i trener, od lat związanych z mazowiecką piłką, nazywany przez wielu legendą, zmarł w wieku 69 lat.

Andrzej Prawda urodził się 10 lipca 1951 r. w Gdańsku. Gdy był piłkarzem, grał na pozycji napastnika. W latach 1969-1977 był zawodnikiem m.in. Kujawiaka Włocławek, AZS AWF Warszawa, Marymontu Warszawa i stołecznej Polonii.

Warszawiacy i mieszkańcy innych miast słono zapłacą. Już nie 500, a 1000 zł kary za nieprzestrzeganie jednego z obostrzeńWarszawiacy i mieszkańcy innych miast słono zapłacą. Już nie 500, a 1000 zł kary za nieprzestrzeganie jednego z obostrzeńCzytaj dalej

Gdy zawiesił buty na kołku zabrał się za trenowanie. Podczas tej części kariery w roli szkoleniowca prowadził przede wszystkim kluby z województwa mazowieckiego - Victorię Sulejówek, Pilicę Białobrzegi, Mazowsze Grójec, KS Łomianki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Mazura Karczew, Koronę Góra Kalwaria, Bug Wyszków, Huragan Wołomin, Znicz Pruszków i Józefovię.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

- Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w wieku 69 lat zmarł Andrzej Prawda. Człowiek legenda, wybitna osobowość, wspaniały trener i mentor, a do tego najprawdziwszy pod słońcem optymista - czytamy na stronie klubu Znicz Pruszków.

- Trudno zacząć pożegnanie, choć chciałoby się powiedzieć tak bardzo wiele, brakuje jednak słów – żadne z nich nie wyrażą bólu, jaki w nas pozostaje po stracie tak dobrego człowieka, jakim był trener Prawda. Człowiek wielkiego serca i wielkich zasług. Najbliżsi zawsze mogli na niego liczyć. Swoją pomocą i wiedzą służył wszystkim współpracownikom jak i zawodnikom. Zawsze radosny, uśmiechnięty. Młodszych trenerów częstował kawałami ze swej młodości i pracy w sporcie, a młodzież rozbawiał anegdotami o stadionach świata. Miał odpowiedź na każde pytanie, a na otarcie łez dobry żart. Nigdy się nie denerwował, był oazą spokoju. Zawsze powtarzał, że wszystko będzie dobrze - napisano w mediach społecznościowych.

TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje "Lidka"Czytaj dalej

Ś.p. Andrzej Prawda niemalże całe swoje życie spędził na murawie. Piłka nożna to była jego praca i największa pasja. Był Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – specjalizacja trener piłki nożnej. W latach 1969 – 1977 zawodnik m.in.: Kujawianka Włocławek, AZS AWF Warszawa Marymontu Warszawa i Polonii Warszawa.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską kolejno w: MZKS Narew Ostrołęka, HKS Hutnik Warszawa, KKS Polonia Warszawa, ZKS Polonez Warszawa, MKS Jagiellonia Białystok, ZKS Polcolor Piaseczno, SF Polonia Hamburg, ŁKS – PIOTROCOVIA PTAK – INTERNATIONAL FOOTBALL SCHOOL, MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, GKS Mazowsze Grójec, OKS Odra Opole, LKS Mazur Karczew, PWKS Huragan Wołomin jako I trener, II trener, trener koordynator i dyrektor sportowy na wszystkich poziomach rozgrywek centralnych i regionalnych, zdobywając awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

W swojej karierze odwiedził niemalże każdy polski stadion, miał przyjaciół w każdym krańcu Polski, a jego nazwisko znane było w całym kraju. Ostatnie lata spędził trenując w Zniczu. Prowadził seniorów w I i II lidze, a w późniejszych sezonach szkolił młodzież i wspomagał młodszych stażem trenerów. Dodatkowo był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pruszkowie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. W całej stolicy rozpoczynają się praceZacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. W całej stolicy rozpoczynają się praceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Czy Warszawa zamiast narodowej kwarantanny znajdzie się w czarnej strefie? Nowe dane dają jasną odpowiedź
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  6. Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicę
  7. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News