Jego głos sprawiał, że ludzie płakali jak dzieci. Ta śmierć złamie serca wielu Polakom

Autor Aleksandra Olbryt - 10 Września 2020
Gienek LoskaŹródło: TRICOLORS/East News

Nie żyje Gienek Loska. Pochodzący z Białorusi zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu X Factor, którego głos poruszał miliony Polaków, odszedł w wieku 45 lat. Nigdy nie był typem celebryty - raczej skromnym człowiekiem o dobrym sercu, w którym do końca grał blues. Zmarł w rodzinnych stronach, otoczony najbliższymi, po długiej i wyczerpującej chorobie.

Nie żyje Gienek Loska - zwycięzca X Factora

Gienka Loskę znają i pamiętają chyba wszyscy mieszkańcy Krakowa. To tam już w latach 90. muzyk grywał z kolegami z zespołu Seven B. Wykonywali bluesowe i rockowe standardy, a także autorskie kawałki. Gienek śpiewał całym sobą, z pasją i olbrzymim zaangażowaniem. Kiedy naśladował Janis Joplin, przechodnie dostawali gęsiej skórki, a gołębie tłumnie zgromadzone na krakowskim rynku zdezorientowane podrywały się do lotu. Hienadzij Łoska urodził się na Białorusi, w Białooziersku 8 stycznia 1975 roku. Był wielkim fanem zespołu Scorpions. W szkole w Grodnie poznał Andreja Makarewicza, z którym założył zespół Seven B. W 1992 roku obaj byli już w Polsce. W Krakowie podbijali serca do 2006 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

2. Polacy mają dość niewłaściwej opieki medycznej. Wielu znalazło sposób na rozwiązanie sprawy

Pojechał odwiedzić mamę, już nie wrócił

W maju 2018 roku Gienek pojechał do Białoozierska odwiedzić matkę. Podczas wizyty w rodzinnych stronach muzyk doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Był operowany, długo przebywał w śpiączce. Na początku 2020 roku rodzina wokalisty przekazała mediom informacje, które dawały nadzieję – stan jego zdrowia wciąż był poważny, ale stabilny, Gienek miał przed sobą długotrwałą rehabilitację. Niestety w czwartek Polska Fundacja Muzyczna podała za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku wyjątkowo smutną informację.

Wiceminister chciał kupić telefon na raty. Sklep odmówił, bo jest niewidomyWiceminister chciał kupić telefon na raty. Sklep odmówił, bo jest niewidomyCzytaj dalej

Pogrzeb w rodzinnych stronach

- Wczoraj (9.09.2020) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu. W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – jego rodzinnym mieście - poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. - Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało - czytamy w oficjalnym komunikacie na profilu organizacji, której celem jest niesienie pomocy muzykom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Urodził się, by śpiewać i grać

Gienek Loska po wygranej w programie X Factor założył swoją formację - Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013). Miał też na koncie projekty i współpracę z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i innymi wielkimi artystami. Gienek Loska nie tylko świetnie wykonywał swoje autorskie utwory, ale był też mistrzem coverów. Komercyjni odbiorcy pokochali go, gdy na antenie TVN śpiewał piosenki Czesława Niemena, Lynyrd Skynyrd, Queen. Zmarły muzyk był laureatem “Szansy na Sukces”, programu “Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”. Wielokrotnie nagradzano go w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku.

Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające faktyPatrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające faktyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
  2. Gwiazda "M jak miłość" nie chce niczego ukrywać. Dramatyczne wyznanie w programie na żywo
  3. Porażające odkrycie przed szpitalem. Martwy mężczyzna leżał w namiocie do segregacji pacjentów
  4. Poważny wypadek na Mazowszu. Trzy ciężarówki zniszczone, jedna osoba ranna. Droga jest zablokowana
  5. "Jolka" wstrząsa Otwockiem. Mieszkańcy mają dość. Niektórym puszczają nerwy, inni błagają o pomoc
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Obrazy WawaINFO"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny". Ogromna burza o billboardy w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News