Akcja policji przy cmentarzu. Znaleziono roznegliżowane zwłoki mężczyzny

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Policjanci i prokurator pojawili się w sobotę w okolicy cmentarza. Na miejscu znaleziono ciało

Nie żyje

Zwłoki około godziny 8 rano odkrył przechodzeń, który spacerował w rejonie cmentarza parafialnego przy Forcie Włochy. - Ciało było roznegliżowane. Nie znaleźliśmy też dokumentów - poinformował Rafał Rutkowski ze stołecznej policji.

Teren został ogrodzony taśmami. Na miejscu pojawili się nieumundurowani funkcjonariusze oraz prokurator. Do akcji zaangażowano aż siedem radiowozów.

Śledczy prowadzili swoje czynności do wieczora. Kryminalni zabezpieczyli wszystkie ślady i przesłuchali świadków.

Oblężenie w sklepach w Warszawie. Tłumy ruszyły na zakupyOblężenie w sklepach w Warszawie. Tłumy ruszyły na zakupyCzytaj dalej

Policja nie podaje przyczyn zgonu mężczyzny. W mediach społecznościowych pojawiły się plotki, że ciało było poćwiartowane. Kryminalni jednak szybko zdementowali te doniesienia.

Prokuratura zarządziła sekcję zwłok. Do sprawy będziemy wracać.

Szczątki w workach na śmieci

Na wawainfo.pl niedawno pisaliśmy o makabrycznym znalezisku, którego dokonali policjanci z Karczewa. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że 41-letni mieszkaniec Warszawy przechowywał w workach na śmieci zwłoki swojego ojca.

- 41-latek był mocno zszokowany wizytą policjantów i próbował tłumaczyć, że jego ojciec żyje i aktualnie przebywa za granicą, więc nie może posiadać jego kości - informował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Funkcjonariusze nie dali mu wiary i przeszukali jego mieszkanie. Kiedy w lokalu znaleziono kilka woreczków z białą substancją, 41-latek stwierdził że to posiadana przez niego na własny użytek amfetamina.

- Jednak to nie był koniec czynności śledczych. Funkcjonariusze w piwnicy ujawnili worki na śmieci, w których jak się okazało znajdowały się ludzkie kości - relacjonowała sierż. sztab. Paulina Harabin.

Za znieważenie zwłok i ograbienie miejsca pochówku grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News