Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące

Autor Julian Bakuła - 3 Listopada 2020
wawainfoŹródło: wawainfo

Nie żyje 4-miesięczne dziecko zakażone koronawirusem. Taka informacja pojawiła się w statystykach śmierci z powodu COVID-19 w Polsce. Dziecko pochodziło z Cieszyna. Wcześniej za najmłodszą ofiarę koronawirusa uznawano 18-latkę z Warszawy.

Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeMinisterstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeCzytaj dalej

227 zakażonych koronawirusem nie żyje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że tylko dziś potwierdzono 19 364 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 227 osób zmarło z powodu COVID-19 lub z powodu COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi. Najwięcej nowych potwierdzonych przypadków odnotowano na Mazowszu (2559), na Śląsku (2407), w Wielkopolsce (2114) i w Małopolsce (2106).

Wiek najmłodszej ofiary szokuje. Śląska WSSE podała do wiadomości informacje o śmierci 4-miesięcznego chłopca z Cieszyna zakażonego koronawirusem. Jak podaje Polsat News, chłopiec zmarł w szpitalu w Katowicach. Dotychczas najmłodszymi ofiarami koronawirusa w Polsce byli 18-latkowie.

Fatalna sytuacja na Mazowszu

O fatalnej sytuacji epidemicznej na Mazowszu świadczy nie tylko najwyższy w Polsce dobowy przyrost potwierdzonych zakażeń, ale także fakt, że w całym województwie zaczyna brakować respiratorów. Z danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 201 wszystkich obecnych na Mazowszu respiratorów zajętych jest 195, czyli - 97 procent.

Także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił we wtorek, że w stolicy brakuje respiratorów. - Jeśli chodzi o respiratory, to sytuacja jest krytyczna, bardzo trudna. W Warszawie są jeszcze wolne respiratory, ale nie ma ich przy łóżkach covidowych. One są właśnie na SOR-ach i w tych miejscach, gdzie potrzebne są do wykonywania operacji - przywołuje słowa Trzaskowskiego Dziennik Gazeta Prawna.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Najpiękniejsza wieś w całej Polsce. Jest niesamowita, warto ją odwiedzić
3. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje

Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaCzytaj dalej

Trzaskowski o zwalczaniu epidemii

Jeszcze w poniedziałek (02.11) Rafał Trzaskowski - przebywający obecnie w samoizolacji ze względu na kontakt z osobą zakażoną - poinformował o podjętych przez miasto działaniach mających na celu wsparcie stołecznej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa.

Trzaskowski poinformował, że na terenie mokotowskiej zajezdni Tramwajów Warszawskich uruchomiony zostanie punkt dezynfekcji karetek, co ma pozwolić ratownikom medycznym na zaoszczędzenie czasu. "Zwiększyliśmy także liczbę punktów wymazowych, z których mogą korzystać warszawianki i warszawiacy – w sumie jest ich już 16" - wyliczał Trzaskowski.

Więcej miejsc covidowych w szpitalach

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział również zwiększenie liczby miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem w stołecznych szpitalach ze względu na krytyczną sytuację epidemiczną w kraju.

"Dlatego podjąłem decyzję o przygotowaniu kolejnych miejsc COVID-owych w kolejnym miejskim szpitalu. Zanim to nastąpi, zapewnimy pacjentom nieCOVIDowym opiekę w innych jednostkach" - poinformował Trzaskowski w poniedziałek na Facebooku.

Problematyczne decyzje rządu

Z kolei we wtorek prezydent Warszawy zwrócił uwagę na to, że rządowe decyzje dotyczące oddziałów covidowych w każdym szpitalu mogą poskutkować osłabieniem wydolności służby zdrowia w innych dziedzinach.

- Jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządzących, którzy chcą wprowadzić 35 proc. łóżek covidowych we wszystkich szpitalach. My od samego początku mówiliśmy, że to będzie miało bardzo poważne konsekwencje i dzisiaj w swoim apelu mówimy, że powinny być wyznaczone szpitale, które nie są covidowe, które normalnie funkcjonują i szpitale covidowe. Jeżeli będziemy wprowadzali łóżka covidowe we wszystkich szpitalach, to będzie to skutkowało tym, że nie będziemy mogli wykonywać bardzo wielu operacji ratowania życia, choćby na kardiologii - mówił Trzaskowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Była gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaByła gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostateczne decyzje rządu, nowe zasady i restrykcje to już fakt. Konferencja premiera wprowadza poważne zmiany
  2. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowana
  5. Byliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Marcin Gortat mieszka jak prawdziwy król. Pławi się w luksusach, jego rezydencja to istny pałac (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News