Nie żyje znany polski himalaista. Wielka strata, tragiczne wieści płyną z Pakistanu

Autor Alicja Guz - 3 Października 2020
nie żyjeŹródło: Pixabay

Nie żyje polski himalaista. Wieści o śmierci Michała Ilczuka przekazał Polski Himalaizm Zimowy. Do tragicznych wydarzeń doszło w Karakorum w czwartek 1 października. Drugi Polak biorący udział w wyprawie jest już bezpieczny.

Nie żyje polski himalaista

Nie żyje Michał Ilczuk, polski himalaista. Tragiczne wieści z Karakorum przekazał Polski Himalaizm Zimowy. "Jego partner Jakub Bogdański jest bezpieczny i został ewakuowany przez helikopter do Gilgit. Do tragedii doszło 1 października gdy zespół wspinał się na Dih Sar / 6200m/ w masywie Khundjerab Muntains w dolinie Shimshal. Cześć jego pamięci!" czytamy na Facebooku.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów
2. Biedronka zdradziła 5 najpopularniejszych produktów, po które sięgają klienci. Fenomen małych producentów
3. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy

Polakom nie udało się zdobyć szczytu

Polscy himalaiści nie zdobyli szczytu. Utknęli na wysokości 5800 m n. p. m. Pakistańskie media informują, że Michał Ilczuk w pewnym momencie upadł i został poważnie kontuzjowany. - Jego partner zadzwonił z telefonu satelitarnego do swojej firmy trekkingowej w Polsce, która następnie skontaktowała się z ambasadą RP w Islamabadzie i rozpoczęła misję ratunkową - powiedział Abdullah, organizator wycieczek z Shams Alpine Tour Company, cytowany przez dawn.com. Dodał również, że drugi Polak, Jakub Bogdański zdołał zejść i został uratowany przez zespół ratunkowy. Przewieziono go do pierwszego obozu, a stamtąd poleciał do Gilgit wojskowym helikopterem. - Jego kolega z drużyny prawdopodobnie spocznie w pokoju na górze. Uratowany wspinacz nie odniósł obrażeń - wyjaśnił Abdullah.

Trzy zdarzenia na S8 w jednym kierunku. Droga zablokowana, są ranniTrzy zdarzenia na S8 w jednym kierunku. Droga zablokowana, są ranniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierni mocno się zdziwili. Kościół właśnie powiadomił, jak teraz będzie wyglądało przyjmowanie komunii na mszy
  2. Kuriozalna sytuacja. Kobieta nie wskazała sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych mandatu
  3. Ciało odnalezione w Odrze, wszyscy wstrzymali oddech. Czy to zaginiony Maciej Aleksiuk?
  4. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  5. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Tragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluTragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News