Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów

Autor - 2 Października 2020
nie żyjeŹródło: Pixabay

Nie żyje Dorota Kawęcka, polska aktorka i reżyserka dubbingu. Jej głos znały miliony Polek i Polaków. Artystka zmarła po długiej chorobie, mając 69 lat.

Nie żyje Dorota Kawęcka

Nie żyje polska aktorka i wybitna reżyserka dubbingu. Dorota Kawęcka długo zmagała się z chorobą. Zmarła 2 października, mając 69 lat. O jej śmierci poinformował portal wsyncu.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Pilny komunikat Biedronki. Sieć wprowadza ogromne zmiany, sklepy będą czynne w zupełnie innych godzinach
3. Sensacyjne wydarzenia na Pradze. Było naprawdę niebezpiecznie

Odeszła wybitna aktorka

Dorota Kawęcka urodziła się w 1951 roku w Warszawie. W wieku 23 lat ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Swój debiut teatralny miała 9 marca 1972 roku na scenie Teatru Ochoty w Warszawie. Zagrała wówczas w spektaklu "Czarownice z Salem" Arthura Millera w reżyserii Haliny i Jana Machulskich, wcielając się w rolę Marry. Dorotę Kawęcką można ją było spotkać w Tetrze Nowym, Popularnym oraz Szwedzka 2/4. Gościnnie występowała również w serialach telewizyjnych. Widzowie mogą ją znać z roli Bożykowej w "M jak Miłość", Elki Iwanowskiej w "07 zgłoś się" czy Lidki Jasińskiej w serialu "Dom".

Głos, który pokochały miliony

Od 1993 roku Dorota Kawęcka zajmowała się reżyserią dubbingu. Jej głos pokochały miliony Polek i Polaków. W "Scooby i Scrappy Doo" (pierwsza wersja dubbingowa) użyczyła głosu Daphne, a w filmie "Flintstonowie" (pierwsza wersja dubbingowa) – Betty. Swoją ostatnią produkcję - "Baśnie i bajki polskie", zrealizowała w 2017 roku.

Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln
  3. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  4. Policja poszukuje tego mężczyzny. Nie uwierzycie, co ma na sumieniu
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Tragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluTragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News