Przez kilkanaście godzin tysiące ludzi nie miało wody. MPWiK w końcu podało dobrą wiadomość

Autor Julian Bakuła - 7 Grudnia 2020
Chociaż MPWiK poinformowało o naprawieniu magistrali, niektórzy skarżą się, że wciąż nie ma wody.Źródło: Facebook / MPWiK Warszawa @MPWiKWarszawa

Po tym jak w niedzielę (06.12.) około godziny 15 doszło do naruszenia konstrukcji magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich, wielu mieszkańców Warszawy i okolic - tak zwanego Pasma Pruszkowskiego - było pozbawionych dostępu do bieżącej wody. Z samego rana MPWiK podało jednak dobrą wiadomość.

16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesie16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesieCzytaj dalej

Tysiące mieszkańców nie miało wody

W niedzielę (07.12.) około godziny 15 doszło do uszkodzenia magistrali wodociągowej tak zwanego Pasma Pruszkowskiego w Alejach Jerozolimskich. Według rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) Marka Smółki za uszkodzenie odpowiadał podmiot zewnętrzny zajmujący się siecią ciepłowniczą.

- Wykonawca prac prowadzonych na zlecenie podmiotu niezależnego i niezwiązanego z MPWiK naruszył konstrukcję magistrali DN1200 w Al. Jerozolimskich w okolicach ul. Popularnej, powodując w tym miejscu duży wpływ wody. Pracujemy nad lokalizacją i oceną zniszczeń. Niższe ciśnienie lub brak wody odczują odbiorcy w Ursusie, Włochach, Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach. W te rejony wysyłamy beczkowozy, uruchamiamy także ujęcia zapasowe. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej naprawić uszkodzoną magistralę - informowało MPWiK.

Uwaga mieszkańcy, uszkodzona została magistrala Pasma Pruszkowskiego - wykonawca prac prowadzonych w sieci ciepłowniczej...

Opublikowany przez MPWiK Warszawa Niedziela, 6 grudnia 2020

Zobacz także: Mocne słowa Dr Sutkowskiego. Podał przyczyny spadku liczby zachorowań

Mieszkańcy byli zirytowani

W komentarzach pod wpisem MPWiK na Facebooku mieszkańcy dzielnic i miejscowości pozbawionych dostępu do bieżącej wody dawali wyraz swojej irytacji. Chociaż wszystko wskazuje na to, że to nie MPWiK odpowiada za odcięcie dopływu wody, to jednak mieszkańcy skarżyli się na utrudniony kontakt z przedstawicielami wodociągów.

Zobacz także: Zapomnisz i zapłacisz 8400 zł. Od 2021 roku kary wystrzelą

- Brak wody w Ursusie. Oczywiście, przez stronę nie da się zgłosić problemu, bo "strona w trakcie modernizacji" a przy próbie dzwonienia na numer 994 automatycznie przerzuca na numer alarmowy 112. MPWiK trzymacie stały poziom - beznadzieja i żenada - czytamy w jednym z komentarzy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

MPWiK podstawiło beczkowozy

Po godzinie 16 MPWiK podstawiło beczkowozy na użytek gospodarstw domowych odciętych od wody w Piastowie, Pruszkowie, Ursusie, Regułach, Opaczy Kolonii i w Michałowicach. W tym czasie bez ustanku trwały prace mające na celu przywrócenie dopływu wody.

- Po wycięciu w rurze otworu, można było już od środka skontrolować jej stan i zlokalizować miejsce uszkodzenia. Aktualnie trwa osuszanie przewodu, tak aby możliwe było wykonanie punktowej naprawy. Jest to skomplikowana operacja wymagająca precyzji, a prace utrudniają trudne warunki atmosferyczne i niska temperatura - relacjonowało MPWiK o godzinie 23:20 w niedzielę.

Metro nie kursuje, pasażer spadł z krawędzi peronu. Służby muszą go wyciągać, wyłączono napięcieMetro nie kursuje, pasażer spadł z krawędzi peronu. Służby muszą go wyciągać, wyłączono napięcieCzytaj dalej

MPWiK podało dobrą wiadomość

W poniedziałek (07.12.) o godzinie 07:20 MPWiK poinformowało o przywróceniu zasilania w wodę w całym rejonie tak zwanego Pasma Pruszkowskiego. Mimo to niektórzy mieszkańcy wciąż skarżą się w komentarzach pod wpisem MPWiK na dalszy brak dostępu do wody.

- A wody jak nie było, tak nie ma. Nie mówiąc o tym, że do najbliższego beczkowozu wczoraj miałem 2 km - napisał około godziny 9 mieszkaniec Ursusa. Inni jednak w swoich komentarzach dziękują MPWiK za szybką i sprawną interwencję.

Gigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyGigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News