Gigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wody

Autor Julian Bakuła - 6 Grudnia 2020
WawainfoŹródło: Wawainfo

Bardzo duża awaria wody w Warszawie i w okolicach. Mieszkańcy Ursusa na lokalnej grupie wyliczają ulice, na których doszło do awarii. Dostępu do wody pozbawieni są także mieszkańcy innych dzielnic. MPWiK podaje, że doszło do awarii magistrali Pasma Pruszkowskiego.

Młody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająMłody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająCzytaj dalej

Kilkanaście ulic nie ma wody

W niedzielę około godziny 15:30 kilkanaście ulic w Ursusie, Włochach, Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach zostało wskutek awarii pozbawionych dostępu do wody.

"Uwaga mieszkańcy, uszkodzona została magistrala Pasma Pruszkowskiego - wykonawca prac prowadzonych w sieci ciepłowniczej naruszył konstrukcję magistrali DN1200 w Al. Jerozolimskich w okolicach ul. Popularnej powodując w tym miejscu duży wpływ wody. Pracujemy nad lokalizacją i oceną zniszczeń. Niższe ciśnieni lub brak wody odczują mieszkańcy odbiorcy w Ursusie, Włochach, Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach. W te rejony wysyłamy beczkowozy, uruchamiamy także ujęcia zapasowe. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej naprawić uszkodzoną magistralę. Przepraszamy za niedogodności" - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK).

Uwaga mieszkańcy, uszkodzona została magistrala Pasma Pruszkowskiego - wykonawca prac prowadzonych w sieci ciepłowniczej...

Opublikowany przez MPWiK Warszawa Niedziela, 6 grudnia 2020

Zobacz także: Nosząc maseczkę często popełniamy poważny błąd. Może mieć wpływ na zdrowie

Nie ma wody w Ursusie

Z grupy sąsiedzkiej mieszkańców dzielnicy Ursus dowiadujemy się, że dostępu do wody pozbawione są następujące ulice w tym rejonie: Prystora, Posag 7 Panien, Sosnkowskiego, Kompanii Kordian, Dzieci Warszawy, Apartamentowa, Wojciechowskiego, Kolorowa, Chełmońskiego, Tomcia Palucha, Składkowskiego, Regulska, Fasolowa, Ryżowa, Keniga, Czerwona Droga, Zagłoby, Rakietników, Bohaterów Warszawy, Warszawska, Pobożnego.

Zobacz także: 500+ na jedzenie dla Polaków. Nie zamiast świadczenia, a dodatkowo

Z wypowiedzi mieszkańców dzielnicy wynika, że zapowiedziane przez MPWiK beczkowozy z wodą dla dotkniętych awarią mieszkańców przed godziną 16 jeszcze nie pojawiły się w okolicy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Mieszkańcy są wściekli

Dotknięci awarią wodociągową mieszkańcy Warszawy są wściekli nie tylko ze względu na niedogodności wiążące się z długotrwałym brakiem dostępu do wody, ale także z powodu utrudnionej komunikacji z MPWiK.

"Brak wody w Ursusie. Oczywiście, przez stronę nie da się zgłosić problemu, bo "strona w trakcie modernizacji" a przy próbie dzwonienia na numer 994 automatycznie przerzuca na numer alarmowy 112. MPWiK trzymacie stały poziom - beznadzieja i żenada" - czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku. Mieszkańcy podkreślają także, że tego rodzaju awarie zdarzają się ostatnio bardzo często.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Oświadczenie MPWiK

W opublikowanym po godzinie 16 komunikacie MPWiK podało lokalizacje beczkowozów. W Pruszkowie znajdziemy je w pięciu miejscach: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Plantowa róg Zgody, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D, ul. Bolesława Prusa 35.

W Piastowie beczkowozy stoją przy ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego) oraz przy ul. Piłsudskiego 56. W gminie Michałowice znajdziemy je przy ul. Szkolnej 15 (obok szkoły) oraz przy ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada. W Regułach beczkowozy stoją na rogu ulic Wiejskiej i Krótkiej, w Opaczy Kolonii znajdziemy je przy ulicy Centralnej przy WKD, a w Ursusie - pod następującymi adresami: ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48, ul. Warszawska 59.

Pijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjePijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News