Nie będzie wyborów prezydenckich 10 maja? Pilne oświadczenie, jest nowy plan

Autor Mateusz Dolak - 6 Maja 2020
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

Wybory prezydenckie zarządzone na 10 maja, nie odbędą się - poinformowali w środę wieczorem prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński oraz prezes Porozumienia, Jarosław Gowin. Przedstawiony został plan, który na nowo pozwoli zorganizować wybory prezydenckie | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Nie będzie wyborów prezydenckich 10 maja 2020

- W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - poinformowali w środę, 6 maja po godzinie 22 prezesi PiS i Porozumienia.

Dzisiaj grzeje:
1. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję, na jaw wyszło najgorsze
2. Sejm podjął decyzję ws. głosowania korespondencyjnego. Co teraz?

Jak zaznaczono w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości, po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - poinformowano.

Jak będą wyglądać wybory prezydenckie 2020?

- Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji - głosi treść oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina.

Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie karyKsiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie karyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  2. Anna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszające
  3. Tragiczny finał akcji ratunkowej. Śmiertelny wypadek na Mazowszu
  4. Wypadek samochodów ciężarowych. Smutna wiadomość, kierowca nie miał szans
  5. Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury
  6. TVP potraktowało Dudę bardziej wyjątkowo niż zwykle. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News