Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze dane

Autor Julian Bakuła - 5 Listopada 2020
Szkoła Podstawowa numer 356Źródło: East News

Stołeczny ratusz przedstawił raport na temat koronawirusa w szkołach. W trybie całkowicie zdalnym lub hybrydowym funkcjonuje ponad 80 przedszkoli, szkół i poradni. Rośnie liczba zakażonych koronawirusem i chorych na COVID-19 wśród nauczycieli - niemal tysiąc przypadków - oraz pracowników administracji i obsługi. Ponadto coraz częściej na zajęciach nieobecni są sami uczniowie i podopieczni stołecznych placówek edukacyjnych.

Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaPilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaCzytaj dalej

Klasy 1-3 przechodzą na naukę zdalną

Podczas środowej (04.11) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki obwieścił wprowadzenie nowych obostrzeń epidemicznych, w tym - nauki zdalnej dla klas 1-3 w szkołach podstawowych.

Mają one funkcjonować w tym trybie od 9 do 29 listopada. Również do 29 listopada przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów klas starszych. Rząd chce także wspomóc nauczycieli, którym brakuje odpowiedniego sprzętu do prowadzenia nauki na odległość, przyznając im bon o wartości 500 zł. - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom, by w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić naukę zdalną.

Jak wygląda nauka zdalna w Warszawie?

Tuż po konferencji Morawieckiego, stołeczny ratusz podzielił się z mediami szczegółami raportu na temat funkcjonowania warszawskich szkół podstawowych w trybie zdalnym. Już teraz - chociaż nowe obostrzenia wejdą w życie dopiero od poniedziałku - w trybie zdalnym funkcjonuje ponad 80 podstawówek, przedszkoli i poradni. Wzrasta ilość zakażeń wśród nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi w szkołach, jak również coraz częściej odnotowywane są absencje wśród uczniów.

"W stolicy całkowicie zawieszono zajęcia w 22 placówkach (m.in. w ośmiu przedszkolach, trzech poradniach psychologiczno-pedagogicznych, dwóch szkołach podstawowych, internacie i trzech szkołach podstawowych specjalnych), a w kolejnych 60 – częściowo ( w tym 20 przedszkolach, 25 szkołach podstawowych i 8 szkołach podstawowych specjalnych)" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. WizzAir znalazł sposób na pandemię. Aż się wierzyć nie chce, ogromne kwoty
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Spłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaSpłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaCzytaj dalej

Niemal tysiąc nauczycieli zakażonych

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród nauczycieli. "Pomimo zastosowanych środków bezpieczeństwa od 1 września mamy już 839 zakażonych nauczycieli. 1240 przebywa aktualnie na kwarantannie, z czego 320 świadczy pracę zdalną. Na zwolnieniach lekarskich jest w tej chwili ponad 2,2 tys. pedagogów" - informuje stołeczny ratusz.

Odnotowuje się także zakażenia wśród pracowników szkolnej administracji i obsługi. "Zakażenia odnotowano u 263 osób. 413 przebywa na kwarantannie, a ponad tysiąc osób jest na L-4" - czytamy w komunikacie.

Rośnie liczba absencji wśród uczniów

Nie mniej niepokojące są dane na temat absencji wśród uczniów klas 1-3 w szkołach podstawowych czy podopiecznych przedszkoli. Wzrost liczby nieobecności obserwuje się zarówno w przypadku placówek pracujących w trybie stacjonarnym, jak i w przypadku zajęć zdalnych.

"Stale wzrasta też liczba nieobecnych na zajęciach stacjonarnych i prowadzonych on-line. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych nie chodzi już ponad 25 tys. przedszkolaków, w zajęciach w podstawówkach nie uczestniczy też ponad 11,5 tys. uczniów z klas 1-3. To wzrost odpowiednio o 1,7 i 2,8 tys. w porównaniu do poprzedniego tygodnia" - wynika z raportu zaprezentowanego przez urząd miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Czy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla sporej grupy Polaków. Projekt budzi kontrowersje
  2. Wjechał na tory, gdy nadjeżdżał pociąg. Policja pokazuje film, ku przestrodze
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News