Najwyższy budynek w Unii Europejskiej powstanie w Warszawie

Autor redakcja Wawa Info - 5 Lutego 2020
VarsoŹródło: materiały prasowe

Warszawa znajduje się w europejskiej czołówce miast z najwyższymi budynkami. W 2020 roku stolica zyska kilka nowych drapaczy chmur, a wśród nich najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej.

Varso Tower, powstanie tuż przy Dworcu Centralnym na terenie położonym wzdłuż zachodniego odcinka ul. Chmielnej, od narożnika z al. Jana Pawła II w kierunku ul. Żelaznej.

Kompleks trzech budynków wyróżni wieżowiec zaprojektowany przez międzynarodową pracownię architektoniczną Foster + Partners. Varso ma być miejscem łączącym biznes, mieszkańców oraz turystów. Na dachu wieżowca (na wysokości 230 metrów) znajdzie się taras widokowy z którego mieszkańcy stolicy oraz turyści będą mogli podziwiać niepowtarzalną panoramę Warszawy. Będzie to jeden z najwyżej położonych tarasów widokowych w Europie.

- Dzięki Varso tworzymy nowy, przyjazny fragment Warszawy. Jest to możliwe dzięki połączeniu międzynarodowego doświadczenia pracowni Foster + Partners z lokalnym „czuciem” miasta, jakie gwarantuje warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci - tłumaczy Stanislav Frnka, prezes zarządu firmy HB Reavis Poland.

Flagowy projekt

Na parterach dwóch niższych budynków, które zostały zaprojektowane przez polską pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci, znajdą się sklepy, punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie.

- Varso to nasz flagowy projekt w Europie i miejsce, jakiego w Warszawie jeszcze nie było. Zaprojektowany z myślą o ludziach, dbający o ich potrzeby w ciągu dnia pracy i po godzinach, otwarty na sąsiadów i gości z zewnątrz, którzy z tarasu widokowego ujrzą piękno, historię i rozwój całej stolicy. Jestem przekonany, że trafi do serc zarówno młodszych jak i starszych, warszawiaków oraz gości stolicy, z czasem stając się nowym, na miarę XXI wieku, symbolem Warszawy, rozpoznawalnym na całym świecie - dodaje Stanislav Frnka.

Varso Tower, czyli najwyższy budynek w Unii Europejskiej

Wieża Varso, która stanie najbliżej al. Jana Pawła II, poza komfortowymi biurami zaoferuje atrakcję w postaci tarasu widokowego. Będzie on położony na wysokości 230 metrów, czyli dwukrotnie wyższej niż ten zlokalizowany w Pałacu Kultury i Nauki. Na 46 i 47 piętrze Varso Tower znajdą się restauracja i bar, których goście będą mieli okazję podziwiać panoramę Warszawy.

Generalnym wykonawcą Varso jest HB Reavis Construction - firma z Grupy HB Reavis. Prace budowalne rozpoczęły się w grudniu 2016 roku. Według zapowiedzi inwestora, budynki zostaną oddane do użytku w 2020 roku.

Następny artykuł