Największe laboratorium badające koronawirusa sparaliżowane. Jeden z pracowników był zakażony, nie miał objawów

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2020
PZH Źródło: pzh

Państwowy Zakład Higieny zawiesił działalność laboratoryjną. Wszystko z powodu pracownika u którego wykryto obecność koronawirusa.

PZH zawiesza działalność

Informację potwierdziła Anna Dela, która odpowiada m.in. za kontakt z mediami. - Zakażona osoba pracowała merytorycznie, nie miala styczności z procesem diagnostycznym. Kobieta została skierowana do izolacji, a służby sanitarne zajęły się wywiadem epidemiologicznym. Wszyscy, którzy mieli z nią kontakt zostali poddani obowiązkowej kwarantannie. Z kolei osoby zdrowe, które nie miały styczności z zarażoną rozpoczęły pracę zdalną. Osoby objęte kwarantanną pracowały w laboratorium. W trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników musieliśmy je zamknąć - poinformowała Dela.

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitalaPacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitalaCzytaj dalej

Nie wykazywała objawów

Stan zdrowia pracownika jest dobry. Niezwłocznie po zakończeniu kwarantanny PZH planuje przywrócić działalność laboratoryjną. Badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy między innymi w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Wojskowym Instytucie Medycznym czy w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym. Jak ustalił portal Wawa Info, kobieta nie wykazywała objawów zakażenia koronawirusem. Te które się pojawiły okazły się bardzo łagodne.

Koronawirus w Polsce

Do środy, na Mazowszu koronawirusa wykryto u 38 osób. O pierwszym polskim pacjencie zarażonym koronawirusem dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się koronawirusem w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Mężczyzna wyzdrowiał i 17 marca został wypisany ze szpitala. W piątek Główny Inspektor Sanitarny poinformował też o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Obrazy WawaINFO"Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwaćCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?
  3. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  4. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  5. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego
Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykuł