Najstarsza słonica w zoo nie żyje. Znamy szczegóły akcji ratunkowej. Strażacy walczyli 10 godzin o jej życie

Autor Mateusz Dolak - 8 Marca 2020
Akcja ratownicza w zooŹródło: warszawskie zoo

10 godzin trwała akcja strażaków, pracowników zoo i weterynarza, którzy walczyli o życie słonicy Erny - ustalił portal wawainfo.pl. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy.

Nie żyje Erna

O śmierci słonicy poinformowało warszawskie zoo. - Zupełnie się poddała. Kiedy już nie było dla niej żadnego ratunku musieliśmy podjąć niezwykle trudną i rozpaczliwą dla nas decyzję, ale najlepszą z możliwych dla Erny. Teraz słonie i opiekunowie się z Nią żegnają. Jest nam bardzo, bardzo, bardzo smutno... - czytamy we wpisie na stronie ogrodu zoologicznego. Portal wawainfo.pl dotarł do szczegółów akcji ratowniczej, udział w niej brało 7 zastępów straży pożarnej i 23 osoby.

Od 5 do 15

- Słonica położyła się, dlatego zostaliśmy wezwani na pomoc. Pozycja w której leżała zagrażała jej życiu. Ciężar był tak duży, że naciskał na ograny wewnętrzne, co mogło zakończyć się bolesną śmiercią. Ponad 10 godzin próbowaliśmy ją postawić na nogi. Ostatecznie weterynarz zdecydował o jej uśpieniu - poinformował mł. bryg. Paweł Klimkiewicz ze stołecznej straży pożarnej. Ratownicy zostali wezwani o godzinie 5.25 nad ranem. Zoo opuścili dopiero około 15.50.

O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Erna nie mogła wstać

Pod koniec lutego na wawainfo.pl pisaliśmy o identycznej akcji strażaków. Erna położyła się po nocnej drzemce, jednak wówczas udało się ją podnieść. - Przy pomocy sprzętu oraz wspólnych sił ludzkich mięśni, opiekunowie i strażacy pomogli wstać 4,5 tonowej słonicy. Erna jak tylko poczuła, że jej pozycja się pionizuje - sama wstała. Opiekunowie nagrodzili ją za to sokiem malinowym, który uwielbia - relacjonowali wówczas jej opiekunowie. Słonica była szefową stada. Miała 35 lat i była największą z samic. Warszawskie zoo opisywało ją jako zwierzę z silnym charakterem, które podporządkowywało sobie resztę grupy. Była bardzo pojętna i chętnie brała udział w treningach medycznych oraz uczyła się nowych zadań. Miała charakterystyczne kwadratowe czoło.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia, umarł w męczarniach. Rodzina jest zrozpaczona
  2. Koronawirus powodem odwołanych koncertów i występów. Gwiazdy stracą fortunę, wiadomo ile
  3. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  4. Jedyna taka inwestycja w Polsce, kierowcy czekali na nią latami. Wybudują podziemny parking w Warszawie
  5. Były zmarznięte, głodne, miały brudne akwarium. Mężczyzna zrobił im krzywdę, stanie przed sądem
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów
Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraRodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News