Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie zjeść dobrego pączka w stolicy?

Autor Mateusz Dolak - 19 Lutego 2020
Najlepsze pączki w Warszawie Źródło: Pixabay

Tłusty czwartek to święto kiedy nie odmawiamy sobie słodkich przyjemności. Pączki, faworki - te pyszności jedzą tego dnia Polacy. Gdzie zjeść najlepszego pączka w Warszawie?

Tłusty czwartek w Warszawie

Tłustym czwartkiem nazywamy ostatni czwartek przed wielkim postem, czyli 52 dni przed Wielkanocą. To dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce według tradycji to okres objadania się smakołykami. Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Uczta polegała na jedzeniu tłustych potraw i piciu wina. Zagryzkę stanowiły pączki z ciasta chlebowego, które nadziewane były słoniną. Obecnie zamiast słoniny w pączkach znajdują się dżemy, kremy lub różnego rodzaju marmolady. W cukierniach nie brakuje też pączków z inną zawartością. Gdzie kupić najlepsze pączki w Warszawie?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą skosztować czegoś lepszego niż produkt z marketu. W stolicy nie brakuje pączkarni, zarówno tych sieciowych jak i z wieloletnią tradycją. W każdej dzielnicy jest chociaż jedno miejsce kojarzone z pysznymi pączkami, a w internecie nie brakuje opinii na temat kultowych już miejsc w stolicy. Te bardziej znane są oblegane przez wygłodniałych warszawiaków nawet kilka dni przed tłustym czwartkiem. Niektórzy, aby kupić wymarzonego pączka stoją w kolejkach, które ustawiają się nawet w nocy. Nie chcemy promować ani sugerować które miejsce jest najlepsze, dlatego czekamy na wasze opinie w komentarzach na facebooku. A może zamiast kupnych wolicie domowe pączki?

Wolski Pączuś 2020. Zawody jedzenia pączków na czasWolski Pączuś 2020. Zawody jedzenia pączków na czasCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapisy do żłobków w Warszawie. 640 wolnych miejsc, ponad 4 tys. chętnych
  2. Ogromna awaria wodociągowa. Utrudnienia na Marsa, Rembertów bez wody
  3. Zgon na stacji II linii metra. Mężczyzna leżał w toalecie
  4. Zmiany na moście Poniatowskiego. Miasto zamontuje osiem wind
  5. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  6. Mężczyzna przyjechał do warsztatu wymienić olej. Mechanicy otworzyli maskę, przeżyli szok
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł