Najlepsi sportowcy w Warszawie. Marcin Brzeziński liderem

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Najlepsi sportowcy w WarszawieŹródło: UM Warszawa

Znamy lidera XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019. Pierwsze miejsce zdobył mistrz wiosła - Marcin Brzeziński.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy odbył się po raz XX. Podczas gali nagrody dostali wybitni zawodnicy reprezentujący stolicę.

- Dwadzieścia lat to godny jubileusz. Zawdzięczamy go Wam - wspaniałym mistrzom sportu. To Wasze sukcesy pozwoliły mieszkańcom Warszawy przeżywać w ubiegłym roku niezapomniane chwile dumy, radości i wzruszenia. Pokazaliście na wielu sportowych arenach swoją siłę, hart ducha i mistrzostwo. Wasze triumfy są sukcesami całej Warszawy. Dziękujemy Wam za emocje, zwycięstwa, ale przede wszystkim za naukę wiary we własne siły, wytrwałości i przekonania, że ciężka praca, wieńcząca mądrze nakreślone cele, daje fantastyczne efekty - stwierdziła Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Marcin Brzeziński

Najlepszym Sportowcem Roku okazał się Marcin Brzeziński, który reprezentuje Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Marcin Brzeziński to mistrz świata 2019 i trzykrotny mistrz Europy. W 2009 roku za osiągnięcia sportowe został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Jest absolwentem Zespołu Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i zawodnikiem Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

W TOP 10 sportowców znaleźli się też:

2. miejsce - Agnieszka Kobus-Zawojska - wioślarstwo - AZS AWF Warszawa,
3. miejsce - Szymon Pośnik i Dominik Czaja - wioślarstwo - AZS AWF Warszawa,
4. miejsce - Magdalena Piekarska-Twardochel - szermierka - AZS AWF Warszawa,
5. miejsce - Marcin Rudawski - żeglarstwo - MKS Dwójka Warszawa,
6. miejsce - Marcin Krukowski - lekkoatletyka - KS „Warszawianka” Warszawa,
7. miejsce - Maciej Mazur - karate shinkyokushin - Bielański Klub Kyokushin Karate,
8. miejsce - Mateusz Mróz - taekwondo ITF - Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki,
9. miejsce - Michał Luto - sumo sportowe - UKS Niedźwiadek,
10. miejsce - Iga Świątek - tenis ziemny - Legia Warszawa Sekcja Tenisa.

Nagrody dla sportowców

Podczas gali wręczono też nagrody w pozostałych kategoriach. Katarzyna Marszał - gwiazda tenisa stołowego zwyciężyła w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku. Trenerem Roku został Adam Skwarski - członek zarządu i koordynator sekcji wioślarskiej w klubie AZS-AWF Warszawa. Tytułem Sportowej Osobowości Roku została nagrodzona Joanna Pajkowska. Laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku zostało wydarzenie "Wygraj Krew i Szpik na PGE Narodowym", a nagroda w kategorii Sportowa Drużyna Klubowa Roku powędrowała do piłkarskiej Legii Warszawa. Najpopularniejszym Sportowcem Roku został Maciej Mazur - pierwszy Polak, który wszedł do finału mistrzostw świata w karate kontaktowym i zdobył srebrny medal.

Organizatorami XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy byli: Miasto Stołeczne Warszawa, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Stołeczna Estrada oraz Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News