Ktora ulica w Warszawie jest najdłuższa? Wielu mieszkańców oblewa ten test

Autor - 13 Września 2020
Najdłuższa ulica w WarszawieŹródło: By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl,

Najdłuższa ulica w Warszawie to…? No właśnie odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wiele warszawianek i warszawiaków często błędnie wskazuje najdłuższą stołeczną ulicę. Sprawdziliśmy, jakie warszawskie drogi znajdują się w czołówce najdłuższych. Zobacz czy zgadłeś, która z nich ma najwięcej kilometrów.

Najdłuższa ulica w Warszawie

Warszawa od lat się rozbudowuje, począwszy od wznoszących się na Śródmieściu i Woli wieżowców, po domki jednorodzinne i bloki powstające w Rembertowie, Ursusie, czy Bielanach. Nie inaczej wygląda sprawa z ulicami, które często są w rozbudowie lub remoncie. Być może dlatego wiele warszawianek i warszawiaków myli się co do tego, która z ulic jest najdłuższa w stolicy. Otóż już spieszymy z odpowiedzią.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na co

Czy to Puławska?

Okazuje się, że wielu uważa, że najdłuższą ulicą są Al. Jerozolimskie, otóż nie, choć ma około dziesięciu kilometrów, jest trzecia pod względem wielkości. Zaraz za nią znalazła się ulica Puławska, która ciągnie się od pl. Unii Lubelskie, aż do granic miasta. O ponad dwa kilometry dłuższy od Puławskiej jest Wał Miedzeszyński. Ulica położona tuż przy Wiśle po jej prawej stronie ma dokładnie 14,6 km. Położona jest w dwóch warszawskich dzielnicach Pradze-Południe, Wawrze.

Tragedia w pociągu. Mężczyzna nagle wyjął nóż. Ranny policjantTragedia w pociągu. Mężczyzna nagle wyjął nóż. Ranny policjantCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum Polski
  2. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Jeździsz metrem? Mocno się zdziwisz, kiedy zobaczysz jak zmieniła się jedna ze stacjiJeździsz metrem? Mocno się zdziwisz, kiedy zobaczysz jak zmieniła się jedna ze stacjiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News