Kolorowe kosze w kształcie zwierzątek na Mokotowie

Autor redakcja Wawa Info - 5 Lutego 2020
Nowe kosze na MokotowieŹródło: Zarząd Oczyszczania Miasta

Na Mokotowie pojawiły się kolorowe kosze na śmieci, które pomagają uczyć dzieci segregować odpady i dbać o środowisko.

Urząd Dzielnicy Mokotów zakupił przyjazne i kolorowe kosze na śmieci w kształcie misia, delfinka i żabki. Nowe kosze mają uczyć dzieci segregowania śmieci. Pojawiły się przy wybranych przedszkolach na Mokotowie. Pojemniki są w kolorach odpowiadających aktualnym zasadom segregacji śmieci. Kosze są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Przy przedszkolach

Jak informuje Urząd Dzielnicy Mokotów, w pierwszej kolejności wzięto pod uwagę przedszkola, które brały udział w konkursie „Na MoKOTowie kot siedzi w słowie”. Konkurs polegał na wykonaniu z kota z odpadów.

- Segregacja odpadów jest bardzo ważna. Wiele się na ten temat mówi, dlatego cieszę się, że już najmłodsze dzieci przyswoją sobie tę wiedzę i wyrobią dobre nawyki odpowiedniego selekcjonowania odpadów - mówi Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

Kosze delfinek, zielona i żółta żabka, miś oraz piąty koszt na odpady ogólne zostały zlokalizowane przy przedszkolach:
Przedszkole nr 144 ul. Wiktorska 95,
Przedszkole nr 188 ul. Kielecka 20,
Przedszkole nr 45 ul. Lenartowicza 4,
Przedszkole nr 189 ul. Lenartowicza 27,
Przedszkole nr 138 ul. Karwińska 17.

Przy przedszkolu nr 147 oraz obok niepublicznego międzynarodowego przedszkola przy ul. Górskiej 7 zlokalizowane zostały kosze w kształcie misia na bioodpady oraz zwykłe kosze. Jak informuje Urząd Dzielnicy Mokotów, planowane są kolejne zakupy kolorowych koszy w kształcie zwierzątek.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News