Monika Jaruzelska ujawniła swój majątek. Stołeczna radna jest milionerką

Autor Alicja Guz - 20 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Ja Fryta from Strzegom - Monika JaruzelskaUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0

Monika Jaruzelska, córka zmarłego w 2014 roku generała Wojciecha Jaruzelskiego, opublikowała swoje oświadczenie majątkowe za 2019 rok. Według dokumentu jej majątek wart jest 7,5 miliona złotych.

Oświadczenie majątkowe Moniki Jaruzelskiej

Monika Jaruzelska jest jedyną reprezentantką komitetu SLD Lewica Razem w Radzie Warszawy. Podobnie jak pozostali samorządowcy musiała złożyć oświadczenie majątkowe za ubiegły rok. Z dokumentu wynika, że posiada ona mieszkanie w centrum Warszawy (niedaleko placu na Rozdrożu) o powierzchni 157 metrów kwadratowych, które warte jest 2,5 mln złotych. Co więcej, po rodzicach odziedziczyła także willę przy ul. Ikara na Mokotowie o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Ta nieruchomość wyceniona jest na 4 mln złotych. Monika Jaruzelska w dokumencie wykazała również, że posiada domek letniskowy na Mazurach z półhektarową działka. Ten z kolei wart jest milion złotych.

Oświadczenie majątkowe Moniki Jaruzelskiej - porównanie z 2018 rokiem

Porównując dokument do oświadczenia majątkowego za rok 2018, Monika Jaruzelska nie jest już właścicielką mieszkania o powierzchni 58 metrów kwadratowych, które wówczas wyceniała na 400 tys. złotych. Oszczędności Moniki Jaruzelskiej na koniec ubiegłego roku wyniosły 250 tys. złotych oraz 10,2 tys. dolarów. Z kolei w 2018 roku miała oszczędności w wysokości 158,9 tys. złotych i 11,2 tys. dolarów.

Monika Jaruzelska prowadzi własną firmę

W oświadczeniu majątkowym Monika Jaruzelska zaznaczyła również, że prowadzi własną działalność gospodarczą. Jej firma nosi nazwę "Szkoła Stylu Moniki Jaruzelskiej" i świadczy usługi w zakresie działalności publicystycznej, warsztatów i szkoleń. Jak wynika z dokumentu, w ubiegłym roku firma Moniki Jaruzelskiej nie przyniosła dochodu.

Dochód Moniki Jaruzelskiej

Jako źródło dochodu Monika Jaruzelska w oświadczeniu majątkowym podała dietę radnej (22616,09 złotych), najem mieszkania (8800 złotych) i działalność osobistą (4968 złotych). Jaruzelska wykazała również dochód z tytułu praw autorskich. Wyniósł on w 2019 roku 6 tysięcy złotych.

Co jeszcze posiada Monika Jaruzelska?

Córka generała Jaruzelskiego posiada również samochód marki Land Rover Freelander II z 2008 roku. Wśród składników mienia ruchomego powyżej 10 tys. złotych Monika Jaruzelska wymieniła także pamiątki rodzinne oraz pierścionek zaręczynowy. Oprócz tego ma również do spłacenia kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, zaciągnięty w 2007 roku na zakup mieszkania. Jego termin spłaty wypada na 2038 rok. Pożyczka ta opiewała na 819 tys. franków, a do spłaty pozostało jeszcze 395 tys. franków.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News