Napad na jubilera w centrum Mławy. Policja szuka sprawcy

Autor Mateusz Dolak - 30 Stycznia 2021
Napad na jubilera w MławieŹródło: wawainfo.pl

Napad na jubilera w Mławie. Policja zarządziła obławę i poszukuje sprawcy. Funkcjonariusze apelują o pomoc do świadków. Każdy kto mógł coś widzieć, powinien jak najszybciej zgłosić się na komendę.

Napad

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny portal naszamlawa.pl. W czwartek chwilę przed godziną 18 w centrum pojawiły się kordony policji. Funkcjonariusze dostali wezwanie do napadu na jubilera znajdującego na dole bloku mieszkalnego nieopodal miejskiego parku.

Kryminalni zarządzili obławę, ale tego samego dnia nie udało im się złapać sprawcy. Jak informuje asp. Aneta Prusik z policji w Mławie, bandyta zwiał tuż po napadzie.

- O szczegółach nie informujemy, ale faktem jest, że sprawca uciekł i nic nie ukradł. Nikt też nie ucierpiał. Zabezpieczyliśmy monitoring i użyliśmy psa tropiącego. Obecnie prowadzimy kolejne czynności, by go ująć - powiedziała w Prusik.

Miejsce napadu

Szybka reakcja

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w momencie napadu w salonie jubilerskim znajdował się współwłaściciel. Policja twierdzi, że to dzięki jego zdecydowanej postawie nikt nie został ranny oraz nic nie zginęło. Śledczy nie chcą mówić o tym co wydarzyło się w środku, dlatego nie wiemy czy napastnik był zamaskowany oraz czy miał broń. Nie wiadomo też jak długo trwało zdarzenie i jaki był jego przebieg.

Iberion wspiera WOŚP. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?Iberion wspiera WOŚP. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?Czytaj dalej

Prusik zaapelowała by na policję zgłosił się każdy kto mógł być świadkiem napadu, lub ma jakieś informacje w tej sprawie.

Jak się zachować?

Tym razem przestępstwo nie zakończyło się tragedią, ale znamy wiele przypadków w których bandyci używali broni lub ostrych narzędzi. Policja na swoich stronach opublikowała poradnik w którym znajdziemy wskazówki jak powinniśmy zachować się w trakcie napadu:

  • Nie wpadaj w panikę, postaraj się myśleć trzeźwo.

  • W przypadku ataku analizuj, czy jesteś w stanie odeprzeć atak. Postaraj zapamiętać jak najwięcej cech charakterystycznych napastnika.

  • Jeśli zostałaś bezpośrednio zaatakowany np. na ulicy, zwlekaj na czasie aby znaleźć drogę ucieczki.

  • Gdy nie masz drogi odwrotu, alarmuj otoczenie. Krzycz wzywając jakiejkolwiek pomocy np.: "Pali się!" bo wtedy kogoś to zainteresuje.

  • Jeśli zostaniesz zaatakowany masz prawo się bronić .Użyj czegokolwiek aby ten atak odeprzeć : parasolki, obcasa buta, lakieru w sprayu , kluczy itp. Gdy walczysz o swoje zdrowie lub życie Twoje prawo do samoobrony jest bardzo szerokie.

  • W przypadku, gdy atak napastnika się udał, natychmiast udaj się do najbliższego Komisariatu Policji. Pamiętaj im dłużej będziesz zwlekać , tym trudniej będzie złapać sprawcę Policji. Pomyśl , że może on napadać na inne osoby. Jeśli nie będziesz mógł przyjść zadzwoń. Funkcjonariusze Policji przyjadą do Ciebie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, naszamława.pl
zdjęcie główne: policja

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News