Rekordowa liczba zakażeń w Polsce. Minister zdrowia zapowiada poważne zmiany

Autor Karolina Kraushar - 4 Sierpnia 2020
Minister zdrowia zapowiedział zmianyŹródło: premier.gov.pl

Minister zdrowia zapowiedział regulacje, które umożliwią sklepom odmowę obsługi klienta bez maseczki. Łukasz Szumowski zabrał także głos w sprawie organizacji wesel, powrotu do szkoły oraz wyjazdów zagranicznych Polaków. Minister zdrowia zaznaczył, że możliwe jest wprowadzenie kwarantanny oraz obowiązkowe testy na koronawirusa dla wracających do kraju Polaków. We wtorek 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że padła kolejna rekordowa liczba zakażonych w ciągu doby - u 680 osób potwierdzono COVID-19.

Minister zdrowia o maseczkach

Minister zdrowia zaznaczył w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że rząd chce wprowadzić dodatkowe uprawnienia podmiotom prowadzącym sklepy, dotyczące możliwości odmowy obsługi klienta, który nie zasłonił nosa i ust chustą, przyłbica lub maseczką. - Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu - przekazał Szumowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaskakująca decyzja Rafała Trzaskowskiego. Nie będzie go na ważnym wydarzeniu
2. Wystarczył zaledwie miesiąc. Już 14 tys. Polaków zgłosiło się po 5 tys. zł, też możesz do nich dołączyć

Minister Zdrowia o wprowadzeniu kwarantanny

Minister zdrowia powiedział również co dalej z zagranicznymi wyjazdami Polaków. Szumowski myśli o wprowadzeniu działań w tej kwestii na wzór naszych zachodnich sąsiadów. - Niemcy zdecydowali się np. na wykonywanie testów u podróżnych. Być może pójdziemy ich śladem. Oczywiście wprowadzenie kwarantanny także bierzemy pod uwagę - wyjaśnił minister zdrowia. Jak powiedział Szumowski, obecnie niewiele osób powracających z zagranicy jest zakażonych koronawirusem, jednak z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji i możliwy wzrost zakażeń w tej grupie, być może przyjeżdżający z zagranicy będą musieli przejść przez "testowy drive-thru" i zrobić wymaz.

Minister zdrowia o powrocie uczniów do szkół

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego też nie dziwi pytanie skierowane do ministra w sprawie edukacji zdalnej i zamknięcia placówek w czasie epidemii. - Ich zamknięcie powoduje, że de facto 2 mln dorosłych jest wyłączonych z aktywności zawodowej. Na to nie możemy już sobie pozwolić. Nie da się funkcjonować przez cały rok w warunkach zamknięcia całego kraju - zauważył Szumowski.

GIS wydał ważny komunikat. Będą zmiany w organizacji weselGIS wydał ważny komunikat. Będą zmiany w organizacji weselCzytaj dalej

Szumowski o regionalizacji powiatów

Minister Zdrowia powiedział, że na posiedzeniu sztabu kryzysowego poruszono kwestie związaną z możliwym powrotem obostrzeń oraz o rekomendacjach dla premiera Morawieckiego. - Proponujemy regionalizację powiatową, czyli wprowadzanie restrykcji w powiatach z dużą liczbą zakażeń - powiedział Szumowski. Obecnie restrykcje miały objąć 28 powiatów. - Trzeba pamiętać, że z ogniskami mamy do czynienia przede wszystkim w zakładach pracy i najczęściej - dużych. Jeżeli na danym terenie mamy więc firmę, w której człowiek pracuje przy człowieku, istnieje ryzyko, że z jednego przypadku zrobi nam się ognisko - wyjaśnił Szumowski.

Minister zdrowia o organizacji wesel

W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych ognisk koronawirusa na weselach. Już wcześniej pisaliśmy m.in. o koronawirusie na weselu w Rembertowie. Do sprawy wesel odniósł się podczas rozmowy z dziennikiem Łukasz Szumowski. - Nie wykluczamy zwiększenia ograniczeń przy organizacji wesel. Chcemy wprowadzić wymóg ich rejestracji i podawanie dokładnej listy gości. Nie wykluczamy, że zostanie obniżony limit osób, które biorą udział w takiej uroczystości. Wtedy będziemy mogli lepiej kontrolować takie masowe wydarzenia - wyjaśnił minister.

Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieAktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP ma niezwykłą propozycję, która poważnie namiesza. Polki i Polacy mogą już zacierać ręce
  2. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge
  3. Rekordowa liczba zakażeń w Polsce. Minister zdrowia zapowiada poważne zmiany
  4. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  5. Urzędnik skarbówki przyjął łapówkę. Chwilę później został zatrzymany przez CBA
  6. Ministerstwo Zdrowia potwierdza, będzie nowe prawo. Dotknie wszystkich Polaków
Kolejne podwyżki dla Polaków. Prawie każdy zapłaci dużo więcejKolejne podwyżki dla Polaków. Prawie każdy zapłaci dużo więcejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News